Luxusní karavan Bowlus sám couvá

Přidat na Seznam.cz

Bowlus Rivet je cenově nejdostupnější luxusní hliníkový cestovní přívěs společnosti.

William Hawley Bowlus vyráběl elegantní hliníkové kempinkové přívěsy už ve 30. letech 20. století, a ještě před velkou hospodářskou krizí stihl vyrobit osmdesát kusů. Po historických událostech byl na chvíli Bowlův přívěs zapomenut ale po 90 letech se rodina Longových, rozhodla, že by si Bowlusův přívěs ráda pořídila. Nejenže jeden postavili, ale založili firmu na výrobu dalších.

Od té doby Longovi postavili stovky aerodynamicky čistých, zářivě stříbrných ultraluxusních, ultravysokotechnologických kempinkových tubusů. V posledních letech se ceny těchto luxusních tahačů vyšplhaly až na 7 000 000 Kč. To je vyřadilo z dosahu většiny kupujících.

Nyní však Bowlus přináší relativně dostupný model Rivet. Zatímco špičkové modely Volterra a Terra Firma se pohybují kolem hranice7 000 000 Kč, nový nablýskaný Rivet stojí 3 400 000 Kč.

Neumíte couvat? Bowlus to udělá za vás

Někteří lidé umí s přívěsem couvat. Není nic horšího, než když obytný přívěs vjede na parkoviště a všichni místní si rozestaví židle na trávníku, aby se dívali, jak se zoufalý řidič s přívěsem snaží zaparkovat. A právě proto je tady funkce AeroMove.

AeroMove je samohybný, dálkově ovládaný elektrický pohon, který umožní snadno se dostat prakticky do jakéhokoli kempu. Je to pozoruhodně jednoduché. Před každým z kol přívěsu jsou umístěny elektromotory. Ty zapojují drážkované hliníkové kolo, které tlačí na pneumatiku přívěsu a roztáčí ji.

Jediný problém je, že je to možnost za 233 000 Kč. Potom je volba jestli strávit pár týdnů nácvikem couvání nebo zaplatit.

Zdroj: Autoweek