Lego představilo Skyline z filmu Rychle a zběsile 2, nechybí ani figurka Briana

Přidat na Seznam.cz

Edice Speed Champions od společnosti Lego nabízí nadšencům skvělé miniaturní repliky mnoha populárních aut. Nejnovější sada, která je cenově dostupná a snadno vystavitelná, má podobu Nissanu Skyline R34 z filmu Rychle a zběsile 2, který řídil Brian O’Conner v podání Paula Walkera, jak zmiňuje server Caranddriver.com.

Tato sada bude druhou sadou Speed Champions s vozidlem z filmu Rychle a zběsile, tou první byl Dodge Charger R/T z roku 1970 Dominica Toretta. A přestože ještě nebyla oficiálně zveřejněna, cena bude pravděpodobně 19,99 dolarů (zhruba 500 korun), stejně jako u všech ostatních sad Speed Champions s jedním vozem.

Očekává se, že sada vyjde v lednu 2023 a podle německého prodejce Lego JB Spielwaren, který ji předvedl na svých webových stránkách, bude mít 319 dílků, což je na úrovni ostatních vozidel v sérii.

Vůz, který se dodává i s vlastní minifigurkou Briana O’Connora, je oděn do ikonického stříbrno-modrého laku. Ale pro ty, kteří by dali přednost obyčejné R34, to vypadá, že v sadě není příliš mnoho nelepených nepotištěných modrých dílků, takže je lze snadno vyměnit za stříbrné, pokud se vám podaří sehnat díly jinde.

Detaily, jako jsou dodatečně prodávaná kola a křídlo, byly ve stavebnici replikovány poměrně přesně, zatímco jiné položky, jako například karosářský kit z počátku roku 2000, se do malého měřítka nepodařilo převést tak dobře. Přesto si Lego dalo tu práci a správně vyrobilo dovezený Skyline s pravostranným řízením, stejně jako nezapomnělo na láhve s dusíkem na sedadle spolujezdce, což jsou pěkné doplňky.

Zdroj: caranddriver.com