Jak si udržet zaměstnance? GM nově nabízí benefity pro transgender i páry stejného pohlaví

Přidat na Seznam.cz

Modelová řada společnosti General Motors je rozmanitá a zahrnuje vše od městských vozů až po elektrické supernáklaďáky a nové změny v balíčku zaměstnaneckých výhod uznávají, že rodiny zaměstnanců jsou stejně rozmanité, jak tvrdí server Carscoops.

Zaměstnanci společnosti GM, kteří pobírají plat, mohou nyní do svých zdravotních plánů zahrnout partnery stejného pohlaví a jejich děti nebo nesezdané partnery opačného pohlaví a jejich děti. A transgenderoví zaměstnanci GM mají nyní přístup k lékařským procedurám včetně úpravy hlasu a feminizace obličeje.

„Při pohledu na rodinnou dynamiku chceme zajistit, aby benefity, které poskytujeme zaměstnancům, odrážely dnešní domácnosti a odpovídaly jejich potřebám,“ uvedl mluvčí GM pro Detroit Free Press. „Zpětná vazba od zaměstnanců nás vedla k rozšíření výhod pro domácí partnery. Jedná se o důležitý krok směrem k této vizi větší inkluze a také k prosazování rovnosti v rámci našich zaměstnanců a jejich rodin.“

I když je to skvělá zpráva pro zaměstnance GM a jejich rodiny, kteří dříve neměli nárok na zdravotní pojištění, nejsou tyto výhody ojedinělé ani mezi automobilkami. Stellantis i Ford již podobné pojištění nabízejí a oznámení GM má pomoci získat a udržet si ty nejlepší talenty v oboru.

Podle téže zprávy, která dodává, že zaměstnanec, který chce zdravotní balíček pro sebe plus partnera a děti, by mohl být povinen přispívat měsíčně 60 až 540 dolarů (1500 až 13500 korun), se pojištění vztahuje pouze na placené zaměstnance GM, nikoliv na hodinové pracovníky. Náklady jsou stejné pro manželské i nesezdané rodiny.

Je zřejmé, že GM a další automobilky, jako je Ford, budou muset vynaložit náklady, když budou mít více inkluzivních benefitů, ale rozšíření pojištění i na nesezdané partnery a partnery stejného pohlaví nemusí nutně zatížit společnosti obrovskými dodatečnými účty. Jedním z důvodů je skutečnost, že podle údajů Gallupova ústavu pouze 7 % dospělých v USA žije v nesezdaném soužití, a dalším důvodem je, že jakýkoli nárůst tohoto počtu bude pravděpodobně doprovázen odpovídajícím poklesem počtu lidí, kteří uzavírají manželství.

Zdroj: carscoops.com