Indian odhaluje novou řadu Scout pro rok 2025. Bude v pěti různých variantách

Přidat na Seznam.cz

Indian oznámil kompletně přepracovanou řadu Scout v čele se zcela novým modelem 101 Scout. Nová řada Indian Scout 2025 má nový rám a nový kapalinou chlazený motor V-Twin o objemu 1 250 cm3, což představuje první kompletní modernizaci řady od doby, kdy společnost Polaris obnovila značku Indian. Informuje o tom portál Motorcycle.com.

Model Indian Scout 2025 bude k dispozici v pěti různých variantách: Scout Classic inspirovaný historií, odlehčený Scout Bobber, lehký cestovní Super Scout, agresivní Sport Scout a vrcholný model 101 Scout.

Motor Scout proti motoru Harley-Davidson

Všechny nové modely Scout jsou poháněny novým, kapalinou chlazeným čtyřventilovým motorem DOHC o objemu 1 250 cm3 s rozvodem do V a úhlem natočení 60°, který nese označení SpeedPlus. S tímto objemem je jasné, že Indian staví motor přímo proti motoru Revolution Max od Harley-Davidsonu o objemu 1 250 cm3. Model 101 Scout uvádí o něco vyšší výkon, a to údajných 111 k při 7 250 ot/min, a zatímco nejvyšší točivý moment je stejný. Indian uvádí, že nabízí více v horní části rozsahu otáček. Rozdíly ve výkonu vyplývají z odlišné kalibrace motoru, přičemž nedošlo k žádné změně dílů oproti běžnému motoru Scout, a Indian naznačil, že v budoucnu bude možné odblokovat dodatečný výkon u modelů jiných než 101.

Indian také zmínil, že se chystají varianty modelu Sixty s menším zdvihovým objemem, stejně jako tomu bylo u předchozích Scoutů. Indian nechtěl říci, kdy přijdou, ani které varianty by model Sixty nabízel.

Čistší vzhled

Ve srovnání s předchozím motorem Scout mají kryty motoru méně průmyslový vzhled. Někomu bude design možná připadat příliš čistý a bude postrádat trochu vizuálního charakteru nebo spojení s minulými modely. Čistší vzhled se týká i nového, štíhlejšího chladiče, který je nenápadněji zasunut do spodních trubek nového ocelového rámu. Nové jsou také boční plechy, pomocný rám a zadní blatníky, které tvoří páteř nové řady Scout.

Několik variant

Pro rok 2025 nabízí společnost Indian několik variant výbavy: Standard, Limited a Limited +Tech. První dvě jsou k dispozici pro modely Scout Classic, Scout Bobber a Sport Scout a zahrnují standardní ABS, LED osvětlení, analogový ukazatel a nové ukazatele stavu paliva a spotřeby paliva. Výbava Limited přidává kontrolu trakce, tempomat, USB nabíječku a tři volitelné jízdní režimy: Sport, Standard a Tour.

Zdroj: Motorcycle.com