Hyundai Tucson prošel v New Yorku faceliftem. V prodeji bude od června

Přidat na Seznam.cz

Hyundai Tucson 2025 se na autosalonu v New Yorku v roce 2024 představil v osvěženém designu pro modelový rok 2025 a modernizovaný zamíří k prodejcům v červnu, hybridní modely budou následovat později v létě, informuje portál Autoweek.

Základní modelový 2,5litrový čtyřválec se přenáší a přes osmistupňovou automatickou převodovku posílá 187 koní a 178 N.m točivého momentu. Hybridní modely Tucson mají pod kapotou 1,6litrový přeplňovaný čtyřválec, který ve spolupráci s elektromotorem dosahuje kombinovaného výkonu 231 koní. Plug-in hybridní model rovněž používá 1,6litrový přeplňovaný motor, ale zvyšuje výkon elektromotoru na kombinovaných 268 koní. Obě hybridní verze používají šestistupňovou automatickou převodovku a standardně jsou vybaveny pohonem všech kol.

V exteriéru úpravy jen decentní

Stylistické úpravy vozu Hyundai jsou decentní, vpředu se objevuje nová maska chladiče, upravený kryt nárazníku a světla pro denní svícení. Outdoorový model Tucson XRT se dočkal nových střešních ližin.

V interiéru nové technologie

Zatímco vnější styling se od modelu 24 příliš neodchyluje, interiér je jiný příběh. Na nové palubní desce se nachází 12,3 palcová multimediální obrazovka, kterou lemuje 12,3 palcový digitální displej řidiče. K tomuto dostupnému balíčku displejů se připojují další nové prvky, jako je dostupný sloupek řadicí páky a přidaná tlačítka a ovladače. Hlavní novinky doplňuje přepracovaná středová konzola a volant. Za zmínku stojí, že Apple CarPlay a Android Auto zůstávají i pro rok 25.

Jako každý nový nebo aktualizovaný stroj rozšiřuje Hyundai své asistenční a bezpečnostní systémy pro řidiče. Tucson 25 je vybaven infračerveným kamerovým systémem upozorňujícím na přední pozornost, který zajišťuje, aby řidičovy oči mířily tam, kam mají.

V prodeji od černa

Tucson 25 se začne prodávat u prodejců v červnu, ale ceny zatím nezveřejnil. Pokud chcete hybridní variantu, budete si muset podle Hyundai počkat až na pozdější léto.

Zdroj: Autoweek