Historie Škodovek ve verzi kupé

Přidat na Seznam.cz

S brzy příchozím kupé Škoda Enyaq Coupé iV, server ŠKODA Storyboard přináší seznam kupé v historii této mladoboleslavské značky.

Elegantní tvary karoserie jsou značce Škoda vlastní. Model Popular Monte Carlo z roku 1935 je nejen z jedním z nejkrásnějších vozů v historii české značky, ale také jedním z nejkrásnějších vozů vůbec.

ŠKODA 1000 MBX

Mezi vzácné a ceněné exempláře patří Škoda 1000 MBX z roku 1966, kupé odvozené od legendárního modelu 1000 MB. Karoserie bez středového sloupku je dodnes unikátem v historii výroby české automobilky.

ŠKODA 110 R

Ve výčtu legendárních kupé značky Škoda nemůže chybět ani slavný model Škoda110 R. Vyráběl se v letech 1970 až 1980 a dal vzniknout mimo jiné sportovním legendám 200 RS a 130 RS. Není tedy překvapením, že se objevuje i ve videu ke světové premiéře vozu Škdoa Enyaq Coupé iV.

ŠKODA RAPID

Po modelu 110 R následovala v roce 1981 Škoda Garde a v roce 1984 dnes již legendární Škoda Rapid. Kupé s motorem vzadu a rovnými hranami bylo vysněným vozem několika generací českých řidičů a na dlouhou dobu zůstalo posledním sériově vyráběným kupé značky Škoda.

ŠKODA TUDOR

I když si fanoušci značky museli na další pořádné kupé ještě nějakou dobu počkat, česká automobilka je čas od času překvapila úžasnými koncepčními vozy. V roce 2002 například automobilové nadšence zaujala studie Škoda Tudor, která vycházela z tehdejší první generace modelu Superb.

ŠKODA KODIAQ GT

Škoda se vrátila po mnohaleté absenci do sériové výroby firemní tradici kupé. Vůz určený výhradně pro čínský trh byl uveden na trh v roce 2018. Enyaq Coupé iV bude nyní pokračovat v tradici na náročném evropském trhu.

Zdroj: skoda-storyboard.com