Elektrický náklaďák Tesla ujel za jeden pracovní den přes 1700 kilometrů

Přidat na Seznam.cz

Nákladmnímu automobilu Tesla Semi se podařilo v rámci programu organizovaného Severoamerickou radou pro efektivitu nákladní dopravy (NACFE), pokrýt více než 1 700 kilometrů během jediného pracovního dne.

Nákladní auto označené jako Tesla 3 ujelo celkem 1 733,1 kilometrů a stihlo dokonce jednu dodávku, píše web InsideEVs.

Podle dat zveřejněných programem Run On Less, Tesla Semi vyjela těsně po půlnoci s úrovní nabití baterie (SoC) 95 %. Toto nabití jí umožnilo jet 598,8 km než bylo třeba zastavit k doplnění energie, přičemž úroveň nabití baterie klesla na 9,17 % kolem 6:45 ráno.

Po asi hodině nabíjení dosáhla úroveň nabití baterie 47 %. Vozidlo se poté znovu rozjelo a ujelo dalších 267,2 km, což úroveň nabití snížilo na pouhých 2,6 %. Následovalo další nabíjení trvající hodinu a půl, které doplnilo úroveň nabití na 88,6 % a umožnilo další dlouhý úsek cesty o délce 574,1 km.

Když byla úroveň nabití baterie na 18 %, kamion znovu zastavil k nabíjení. Úroveň nabití se zvýšila na 51,5 %, což umožnilo dokončit poslední úsek cesty o délce 269 km. Vozidlo zastavilo se zbytkovým nabitím 15 % jen čtyři sekundy před půlnocí.

Data rovněž ukazují, že tento konkrétní kamion strávil 81,8 % dne na cestě, 11,1 % času nabíjením a byl nečinný 17 % dne. Většina cest (92,6 %) byla uskutečněna rychlostí vyšší než 80,5 km/h.

Tento úspěch Tesla Semi představuje významný krok v rámci snah o zefektivnění nákladní dopravy a snížení emisí. Je to jasný signál, že elektromobilita má v tomto segmentu obrovský potenciál.

Zdroj: InsideEVs