Dodávky Fiat Doblo, Scudo a Ducato mohou být vybaveny čistě elektrickým pohonem

Přidat na Seznam.cz

V rámci širších změn mateřské společnosti Stellantis aktualizoval Fiat svou nabídku dodávek pro rok 2024 a nyní zveřejnil ceny a specifikace. První nové malé dodávky Doblo, středně velké dodávky Scudo a největší dodávky v nabídce Fiatu, modelu Ducato, by se měly k zákazníkům dostat v nadcházejících týdnech.

Celá řada dodávek Fiat dostala nový vzhled exteriéru a vedle nového vzhledu se vylepšila úroveň výbavy.

Maximální dojezdy a rychlost nabíjení

Každá z dodávek Fiat může být vybavena čistě elektrickým pohonem. 

Model E-Doblo dostane 50kWh baterii s maximálním dojezdem 330 km a elektromotor o výkonu 134 koní. Maximální rychlost nabíjení je 100 kW, což znamená, že dobití z 0-80 % může trvat méně než 30 minut. Technologie 400V baterie umožňuje obousměrné nabíjení, takže E-Doblo může dobíjet elektrické spotřebiče, jako je elektrické nářadí nebo mobilní dílna, informuje portál Auto Express.

Fiat E-Scudo je vybaven 75kWh baterií, elektromotorem o výkonu 134 koní a maximálním dojezdem 350 km.

E–Ducato má 110 kWh baterii, výkon 270 koní a maximální dojezd 420 km. Rychlost dobíjení 150 kW umožňuje dobití z 0 na 80 % za 55 minut.

Modernizované interiéry

Doblo přichází s modernizovaným interiérem s novým volantem, novým čalouněním sedadel, rádiem DAB a připojením Bluetooth.

Dodávka Fiat Scudo dostala upravenou přední část s novými LED světlomety, svěží interiér s digitálním displejem řidiče. Modely Scudo Primo dostanou širokoúhlou vnější kameru, digitální zpětné zrcátko, přední a zadní parkovací asistenci a detekci mrtvého úhlu.

Ducato má zadní parkovací kameru, zadní parkovací senzory, rozpoznávání dopravních značek, autonomní řízení druhé úrovně a adaptivní tempomat. Běžné Ducato dostalo pětipalcový centrální dotykový displej a 3,5palcový displej pro řidiče, zatímco modely E-Ducato mají 10palcový dotykový displej s integrovanou satelitní navigací a možností připojení Apple CarPlay a Android Auto.

Ceny dodávek

Cena bez DPH začíná na 630 000 Kč za Fiat Doblo, Fiat Scudo začíná na 819 000 Kč a Fiat Ducato na 925 000 Kč.

Zdroj: Auto Express