Dnes naposledy koupíte dálniční známku o 800 Kč levněji! Odložení platnosti a kde koupit

Přidat na Seznam.cz

Dneska do půlnoci máte poslední možnost pořídit si roční dálniční známku za sníženou cenu 1500 korun, než od zítřka vystoupá o 800 korun na celkových 2300 korun. Tato příležitost se týká i těch, kteří mají aktuálně platnou známku do počátku srpna.

Dnešní ceny dálničních známek jsou 1500 korun za roční, 440 korun za měsíční a 310 korun za desetidenní. Je důležité vyhýbat se neoficiálním distribučním kanálům, které známky prodávají za vyšší ceny.

Zdražení od 1. března a změna v odložení Platnosti

Od prvního března dojde k úpravě cen: roční známka podraží na 2300 korun, zatímco měsíční a desetidenní se mírně zlevní na 430, respektive 270 korun. Důvodem jsou pravidla EU týkající se maximálního poměru cen mezi krátkodobými a ročními známkami, což povede i k zavedení nové jednodenní známky za 200 korun.

Novela zákona o pozemních komunikacích snížila maximální dobu odložení platnosti známky z 90 na 30 dní, což omezuje možnost nastavení pozdějšího začátku platnosti při koupi na poslední chvíli.

Vyplatí se, i když stávající známka platí do začátku srpna

Koupě známky ještě před zvýšením ceny se vyplatí, i když vám stávající známka platí do začátku srpna. Tímto způsobem můžete ušetřit a vyhnout se budoucímu zdražení. Je důležité zakoupit dálniční známky přes oficiální webové stránky (nebo na ČP EuroOil a České poště), aby se předešlo zbytečným příplatkům.

Cena dálničních známek bude v budoucnu upravována v souladu s inflací a rozšiřováním dálniční sítě, což reflektuje dlouhodobou strategii ministerstva dopravy. Slevy pro vozidla na alternativní pohony zůstávají zachovány, ale mohou být v budoucnu upraveny.

Zdroj: edalnice.cz