Chyby při škrábání ledu z auta. Sklo se může poničit nebo i prasknout

Přidat na Seznam.cz

Brzké vstávání, zmrzlé prsty. Škrábání ledu je v zimě nepříjemné pro všechny majitele aut parkujících venku. Pokud však nepoužijete izolační kryt čelního skla, nevyhnete se nepříjemnému rannímu sportu.

Při škrábání ledu ale můžete udělat chyby a dokonce poškodit auto, jak uvádí web Life Hacker.

Největší chyby při škrábání auta

  • Špatný nástroj – Pořiďte si pořádnou škrabku na led a dejte ji do auta. Doporučujeme pevný materiál, drážkovanou strana pro silné vrstvy ledu a gumový okraj pro šetrné odstraňování zbytků ledu. Pokud si vyberete model s rukavicí, budete mrznout méně. Výsuvná teleskopická škrabka pomáhá menším lidem nebo velkým vozům
  • Špinavá okna – Drobné částečky nečistot v ledu mohou po poškrábání zanechat na skle vozu stopy. Těsně před zaparkováním je vhodné několikrát stisknout tlačítko stěračů, abyste odstranili nečistoty z předního a zadního skla. Pokud je to nutné, otřete je po zaparkování hadříkem.
  • Nezapomeňte na stěrače – Nečistoty se usazují také na stěračích čelního skla. Proto je třeba je důkladně čistit, aby nedošlo k poškrábání.
  • Horká voda – Rychlé odmrazování oken horkou vodou zní pohodlně, ale je to hloupost. Na jedné straně okna v důsledku vlhkosti v mžiku opět zamrznou a na druhé straně mohou okna v důsledku náhlé změny teploty popraskat.

Zdroj: redakce, lifehacker.om