Česká Benzina koupila konkurenty a je pátým největším prodejcem pohonných hmot na Slovensku

Přidat na Seznam.cz

Lídr českého trhu rozšířil své portfolio o síť expresních čerpacích stanic. Díky této akvizici se stane pátým největším prodejcem pohonných hmot na Slovensku. Všechny čerpací stanice budou postupně renovovány a budou mít tradiční bílé a červené barvy s dominantním logem ORLEN. Benzina ORLEN tak výrazně posílí svou pozici na Slovensku, píše server TopSpeed.

„Od vstupu na Slovensko rosteme a jsme jedním z nejrychleji rostoucích řetězců. To jsme nyní potvrdili akvizicí dalších čerpacích stanic. Se 47 stanicemi se staneme pátým největším hráčem na trhu. Budeme pokračovat v rozšiřování počtu čerpacích stanic. Jsme otevřeni větším i menším akvizicím, ale stavíme také zcela nové čerpací stanice takříkajíc na zelené louce. Věřím, že brzy posílíme naši pozici na Slovensku,“ řekl Tomasz Wiatrak, generální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol, do které patří i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN.

Společnost Benzina ORLEN v současné době provozuje na Slovensku 22 stanic. Nové rychlíkové stanice rozmístěné po celém Slovensku budou uváděny do provozu postupně. Samoobslužné čerpací stanice Benzina ORLEN nabízejí řadu aditivovaných paliv EFECTA. Zákazníci mohou za pohonné hmoty platit platebními kartami a tankovacími kartami. Obsluha je jednoduchá, stačí si na platebním terminálu vybrat částku, kterou chcete doplnit. Výdejní stojan pak přestane vydávat palivo po dosažení nastaveného množství.

„První samoobslužnou čerpací stanici v České republice jsme otevřeli před deseti lety a z dosavadních výsledků je zřejmé, že zákazníci si tento typ čerpacích stanic oblíbili. Víme, že totéž platí i pro slovenský trh. Zákazníkům se líbí zejména rychlost odbavení a také nižší cena paliva. V konceptu samoobslužných čerpacích stanic vidíme do budoucna velký potenciál a pokračujeme v jeho rozvoji,“ řekl Jan Suchocki, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN na Slovensku.

Síť čerpacích stanic Benzina ORLEN vstoupila na Slovensko v roce 2019, kdy otevřela svou první stanici v Malackách. Slovenská síť Benzina ORLEN bude mít nyní 47 stanic a je jedním z nejrychleji rostoucích řetězců na místním trhu. Síť patří české skupině ORLEN Unipetrol, která je od roku 2005 součástí nadnárodní skupiny ORLEN. Působí ve více než 110 zemích světa a více než 50 % jejích příjmů pochází ze zahraničních trhů. Provozuje téměř tři tisíce čerpacích stanic v Polsku, Německu, České republice, Litvě a na Slovensku.

Zdroj: topspeed.sk