Cadillac Escalade V bude mít obrovský displej přes celou palubní desku

Přidat na Seznam.cz

Řada plnohodnotných SUV od GM se v roce 2025 dočká obnovy. Exteriér Cadillac Escalade Design se od současného Cadillacu Escalade příliš neliší, ale kabina má výrazně přepracovanou palubní desku se zakřivenou obrazovkou. Informuje o tom portál Car and Driver.

Změna v osvětlení jinak se exteriér příliš nezměnil

Nová přední část modelu Escalade V se spíš přibližuje nedávno modernizovanému crossoveru XT4 a řadě elektromobilů Cadillac, přestože je vybaven zážehovým osmiválcem. Horizontální světelná jednotka je teď neuvěřitelně tenká a zřejmě slouží jako denní světla, přičemž hlavní světlomet je posunut do svislé skříně pod ním, která se podobá té u elektrického Lyriqu.

Mřížka chladiče je mírně přepracovaná a zadní světla mají drobné změny v podobě LED prvků, ale záď je z větší části nezměněná. Tento model V zaměřený na výkon a jezdí na nových 24palcových kolech. Bude vybaven přeplňovaným osmiválcem o objemu 6,2 litru, který v současnosti dosahuje výkonu 682 koní a točivého momentu 653 N.m. Vůz je vybaven motorem o objemu 6,2 litru. Ten je přenášen na všechna čtyři kola prostřednictvím desetistupňové automatické převodovky.

Obří displej přes celou palubní desku

Uvnitř osvěženého Escalade jsou viditelné skutečné změny. Přístrojová deska je kompletně přepracovaná a dosavadní zakřivený dvojitý displej je nahrazen obřím zakřiveným displejem, který se táhne přes celou šířku palubní desky. Ten je umístěn nad dlouhým dřevěným obložením a horizontální řadou výdechů klimatizace.

Středová konzola má plovoucí konstrukci s prostorem pro úložné prostory pod ní. Zmizel také strohý ovladač voliče převodovky, který nahradil zdobný volič a obrazovka vyrůstající vzhůru pod úhlem 45 stupňů.

Do výroby půjde ještě letos

Model Escalade 2025, včetně bravurního modelu V, by se měl začít vyrábět v druhé polovině roku 2024, takže oficiální odhalení by mělo být co nevidět.

Zdroj: Car and Driver