BMW prodalo milion elektromobilů od roku 2013

Přidat na Seznam.cz

Jeden milion prodaných elektromobilů. To je vizitka skupiny BMW Group, pod kterou spadají značky BMW, Mini a Rolls-Royce. Informoval o tom server BMWBlog.

Elektrická éra skupiny BMW Group započala v roce 2013 výrobou originálního malého hatchbacku BMW i3. O 11 let později je v portfoliu automobilky z Bavorska hned několik modelů s elektrickým pohonem: iX, i7, i5, i4, iX3, iX2 a iX1.

Skupina BMW Group dodala v prvním kvartálu letošního roku 82 700 elektromobilů, z toho je 78 691 kusů přímo od BMW. Dodávky elektromobilů u německé značky vyskočily o solidních 40,6 %.

Neue Klasse již příští rok

Zajímavostí je, že žádný z aktuálních modelů s elektrickým pohonem není ryzím elektromobilem. Všechny modely mají totiž přinejmenším hybridní pohonné ústrojí. To se změní se zcela novou kategorií Neue Klasse. 

První model na bázi Neue Klasse dorazí již v příštím roce a mělo by jít o SUV velikosti modelu iX3. O rok později se do nabídky zařadí sedan i3. Do roku 2028 se objeví další čtyři modely kategorie Neue Klasse. Tímto tempem se BMW pokusí dosáhnout stanoveného cíle v podobě podílu 50 % elektromobilů na celkových prodejích značky do roku 2030.

Zdroj: BMWBlog