Alfa Romeo Milano oficiálně: první elektromobil italské automobilky, ale bude i spalovák

Přidat na Seznam.cz

Historicky první elektromobil značky Alfa Romeo. To je model Milano. Automobilka však nezapomněla ani na příznivce spalovacích motorů. Informuje o tom server CarBuzz

Symbolicky v italském Miláně, hlavním městě módy, byl představen historicky první elektromobil značky Alfa Romeo se jménem Milano. Jedná se o malý crossover, který v rámci koncernu sdílí techniku s modely Fiat 600, Jeep Avenger a Peugeot 2008. 

Bude i spalovací motor

Sdílení koncernové platformy STLA Small znamená, že elektrická varianta bude mít baterii o kapacitě 53 kWh s výkonem 156 nebo 240 koní. Dobrou zprávou pro příznivce spalovacích motorů je, že model bude nabízen i se spalovacím motorem. Konkrétně jde o 1,2litrový tříválec s 48voltovou mild-hybridní technologií o výkonu 136 koní. Další skvělou zprávou je, že spalovací verze bude k dispozici jak s pohonem předních kol, tak s pohonem všech kol Q4. 

Po stránce designu se Milano výrazně liší od všech předchozích modelů značky. Přední masce dominují světlomety ve tvaru písmene C, které ještě více znázorňuje zatmavená maska chladiče. Ve zkosené zadní části vozu jsou světlomety tenkou spojnou linkou. Design exteriéru jistě vyvolá pozitivní i negativní reakce.

Povedený interiér

Interiér je naopak prostor, který se Alfě u modelu Milano neskutečně povedl. Ve sportovně laděném kokpitu je k dispozici 10,25″ digitální přístrojový štít a dotykový displej infotainmentu. Průduchy vzduchu jsou kulaté a napodobují podpis značky quadrifoglio (čtyřlístek). 

Alfa Romeo Milano se začne vyrábět v létě letošního roku s tím, že jeho cena by měla začít přibližně na 760 tisících korun.

Zdroj: CarBuzz