Zlato, nemovitosti, akcie: Jak vybrat investici, která se vyplatí?

Přidat na Seznam.cz

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o dění v investičním světě, moc dobře ví, že zisky, které byly reálné ještě před pár lety, či dokonce měsíci, už dnes rozhodně nejsou nasnadě. Svět se změnil a s ním i investice. Do jakých komodit se vyplatí investovat? A vyplatí se to ještě vůbec bez zbytečných rizik? Odpověď najdete níže.

Nemovitosti ani drahé kovy již nehrají prim

Nejste-li střelec a raději sázíte na jistotu, pak rovnou vynechte akcie, které jsou vysoce rizikové a zisk z nich nejistý. Vhodným řešením však již nejsou ani nemovitosti – jejich ceny jsou přemrštěné a návratnost nejistá a především dlouhodobá. Stejně tak se již moc nevyplatí ani drahé kovy – ty sice neztrácejí na hodnotě, ale neslibují ani žádné závratné výnosy, jsou spíše relativně vhodným řešením pro uložení peněz bez rychlé návratnosti. Pokud tedy hledáte řešení investic, které se vám brzy vrátí solidním zúročením, vsaďte na dluhopisy. 

Dluhopisy Uniprospe.eu zúročí investici o téměř 10 %

Není žádným tajemstvím, že cenné papíry alias dluhopisy zažívají mezi investory v posledních letech opravdu boom. Jedná se vlastně o půjčku, kterou investor poskytne emitentovi, jenž ji použije pro rozvoj a modernizaci podnikání. Dluhopisy, které vystavují společnosti, se označují jako firemní neboli korporátní. A jednou z takových společností, která nabízí investorům zajímavou investiční příležitost, je Uniprospe.eu zabývající se likvidací odpadu. 

Odpadové hospodářství jako příslib zisků

Uniprospe.eu pracuje na projektu likvidace ojetých pneumatik pomocí speciálního procesu – pyrolýzy, pomocí níž získává z odpadu suroviny, jako je olej, plyn a uhlík. Výrobní linky a celý proces likvidace financuje pomocí peněz získaných od investorů podložených dluhopisy. Rozhodnete-li se pro investici s Uniprospe.eu a zakoupíte její dluhopisy, máte zaručenu úrokovou sazbu ve výši 9,5 % p.a a splatnost vložené částky k 31. 12. 2023. Za pár měsíců tak získáte zpět investované peníze zhodnocené téměř deseti procenty.

Pokud tedy stále řešíte dilema, zda koupit nemovitost, nebo investovat do akcií či zlata, nezapomeňte při svém rozhodování zvážit i investici do dluhopisů. Jedná se o bezpečný způsob investic, který vám může přinést velmi dobré zhodnocení.