Vodní dýmky mají oproti cigaretám celou řadu pozitiv

Přidat na Seznam.cz

Většina lidí vnímá vodní dýmky mnohem pozitivněji než doutníky či třeba cigarety. Málokdo však tuší, že kouřit vodní dýmky znamená i udělat něco málo pro svou peněženku. 

Cigarety jsou dnes totiž až neúměrně drahé, zatímco některé druhy tabáku je pořád reálné koupit za docela přijatelnou cenu. 

Příjemná chuť

Běžná krabička průměrných cigaret dnes stojí hodně přes stovku, což nejsou na dnešní dobu žádné závratné peníze. Je ovšem potřeba zdůraznit, že běžný kuřák si kupuje jednu krabičku na maximálně dva dny.

Ani opravdu dobrá vodní dýmka nestojí ani náhodou podobné peníze jako kuřákova roční spotřeba cigaret. Dýmka se navíc dá používat i několik let, aniž by bylo potřebné ji opravovat.

Tento druh dýmek má ještě jednu velkou výhodu, a sice vodní nádržku. Voda totiž dokáže dým ochladit a zbavit štiplavosti. I nekvalitní tabák díky této alchymistické přeměně chutná daleko lépe. O kolik víc, to už záleží na druhu dýmky.

Rozměry jsou důležité

Malé dýmky jsou vcelku populární hlavně díky své kompaktnosti. Dají se docela dobře nosit klidně i v baťůžcích. Jedná se o ideální verze pro večírky. Jde o docela levný produkt, takže si ho může dovolit v podstatě každý. I mladí. Do tohoto typu dýmek se doporučuje kupovat si spíše kvalitnější tabák, jelikož mají menší vodní nádrž, což omezuje jejich možnosti, co se kultivace kouře týče.

Středně velké dýmky už se po batozích příliš nenosí, jelikož se do nich většinou nevejdou. To je dobrá zpráva pro jedince, kteří chtějí inhalovat pouze chutný dým, třebaže pochází z levného tabáku. 

Velké dýmky se standardně používají hlavně ve specializovaných čajovnách. Mají nejen robustní vodní nádržku, ale jsou i poměrně zdobné. Běžně tak slouží i jako designové prvky.

Vhodný obchod

Je sice pravda, že koupit vodní dýmku nelze na každém rohu, nicméně kdo nemá v blízkosti svého bydliště žádný vhodný obchod, může začít hledat na internetu. I tam běžně probíhá prodej vodních dýmek.