Trápí vás znečištěná střecha? Vysokotlaké přístroje a pískování ji uvedou do zpět do perfektního stavu

Přidat na Seznam.cz

Při pohledu na spoustu rodinných domů si člověk může všimnout, že se o ně jejich majitelé řádně nestarají. To pak může mít za následek snížení jejich hodnoty, zkrácení životnosti, potažmo zhoršení komfortu bydlení, nehledě na estetiku. Častým problémem bývá zaneřáděná střecha. Její vyčištění je samozřejmě poměrně složitou záležitostí. Pakliže si ale jako majitelé domu objednáte služby specializované firmy, můžete se těšit na to, že střecha vaší nemovitosti bude za chvíli doslova jako nová.

Čištění tlakovou myčkou

K profesionálnímu čištění střech je zapotřebí používat kvalitní a dostatečně efektivní přístroje. Někdy postačí vapka, tedy tlakový mycí přístroj, který se napojí na zdroj vody a zapne do elektrické zásuvky. Voda je pak na zašpiněná místa vystřikována pod silným tlakem, což napomáhá k rychlému vyčištění. Tímto způsobem se ze střech bez problémů odstraní nejen prach a špína, ale také kupříkladu nánosy mechu a dalšího travního porostu.

Ošetření povrchů pískováním

Ještě důmyslnější způsob čištění představuje pískování. Tato metoda se běžně používá v průmyslu, když je zapotřebí nějaké díly a výrobky důkladně očistit od mastnoty a ostatních nečistot. Stejně tak se ale dá aplikovat právě třeba při čištění a renovaci střešních krytin a doplňků. Výhodou pískování, jinak též zvaného tryskání, je možnost aplikace na řadu materiálů – kovy, beton, kámen, cihly atd. Dokonce i dřevo se tímto způsobem dá opracovávat.

Na koho se obrátit?

Čištěním (nejen) střech výše uvedenými postupy se zabývá společnost Mopis – pískování Plzeň. Pakliže se chcete dozvědět o vysokotlakém čištění, které firma provádí, stačí se podívat do sekce čištění střech Plzeň, kde najdete detailnější informace. Společnost, jež vznikla v roce 2019, se zabývá čištěním a pískováním všech možných povrchů, a to včetně dřevěných. Za krátkou dobu své existence si vybudovala značné renomé. Důraz klade na kvalitu a ekologii.