Srovnání a (ne)výhody půjčky na auto

Přidat na Seznam.cz

Půjčka na auto je trochu přežitkem, ale v nabídce stále je. Nezávislé srovnání ukáže, jaká je nejlepší, a jaké jsou její výhody a nevýhody.

Půjčka na auto je stále oblíbeným způsobem, jak financovat koupi vozidla. V nabídce ho však zdaleka nemá každá banka ani jiný poskytovatel, naopak se jedná o docela „ohrožený druh“, ale ve srovnání půjček na auto jich přesto lze několik najít. Jejich výhodou jsou zpravidla nižší úroky a RPSN oproti půjčce na cokoliv, ale na druhou stranu bývá standardem dát poskytovateli automobil do zástavy.

Výhody a nevýhody půjčky na auto

+ výše úvěru může dosahovat až 1 milionu korun

+ lze využít na nové, a někdy také na ojeté auto

+ obvykle nižší úroky než u půjčky na cokoliv

– ne každý poskytovatel půjčuje na ojeté auto

– vozidlo bývá nutné dát do zástavy

– splatnost bývá max. 6 let, výjimečně delší

– stáří vozidla nesmí být obvykle vyšší jak 10 let

Jaká půjčka na auto je nejvýhodnější

Nabídka jednotlivých poskytovatelů se v průběhu času pochopitelně mění a je těžké to usledovat – zejména pokud vyčkáváte na nejpříznivější podmínky. Ossel.cz proto průběžně aktualizuje přehled vlastností u jednotlivých půjček na auto, takže je můžete rychle porovnat na jednom místě. A to aniž byste zadávali nějaké údaje, vše je veřejné a bez podmínek. Jedná se zkrátka o rádce od lidí pro lidi.

Alternativy k půjčce na auto

Jestliže nechcete vozidlo zastavovat, případně potřebujete delší splatnost (a tím také nižší splátky), eventuálně přímo na půjčku na auto nedosáhnete, existují i jiné produkty, jimiž můžete vozidlo financovat – a to následující:

  • půjčka na cokoliv, kdy nemusíte dokládat využití peněz ani zastavovat vozidlo, splatnost si zvolit na až 10 let (někde i na 12 let) a půjčit si i přes milion
  • leasing je docela rozšířený způsob ke koupi auta, neboť mívá mírnější podmínky, ale na druhou stranu je o něco dražší než půjčka na cokoliv a vůz je až do úplného splacení leasingové společnosti, nikoliv vaše
  • operativní leasing, což je de facto pronájem auta, takže nikdy nebude vaše, ale při správním nastavení služeb se nemusíte o nic starat (poskytovatel může zajistit jak pojištění a servisní prohlídky, tak přezutí pneu, náhradní auto apod.)