Správně zvolené kouřovody zajistí efektivní a bezpečné vytápění

Přidat na Seznam.cz

Kamna a krby patří mezi evegreeny, které navzdory pokroku nevycházejí z módy. Zatímco ještě než před několika desítkami let byly pro mnohé domácnosti jedinou možností, jak si zajistit příjemnou teplotou ve vnitřních prostorách, postupem času je ve většině objektů doplnilo ústřední topení nebo plynová a elektrická topná tělesa. I tak se velká část majitelů budov původních kamen či krbu nevzdala.

Kouřovody je třeba udržovat v dobrém stavu

V posledních letech se zdálo, že kamnům zůstane ve většině domácností prostor pouze pro občasné využití. Výjimkou byly samozřejmě nemovitosti v odlehlých lokalitách a rekreační chaty. Se skokovým nárůstem cen energií se ale situace v podstatě ze dne na den změnila. Lidé obnovují komíny a kamnáři mají plné ruce práce. Není se čemu divit – funkčními kamny se správně řešeným a čistým kouřovodem jde nejen vytopit místnost, ale také na nich uvařit, v modech vybavených troubou lze také upéct chutný koláč i vánoční cukroví. Základem úspěchu ovšem je zajistit hladký tah komína a bezpečný provoz. Proto je důležité zvolit kvalitní kouřovody, jejichž parametry odpovídají konkrétním kamnům i komínu.

Jak na vybírat kouřovody?

Kouřovodů je dnes na trhu celá řada. Liší se nejen rozměry, ale také použitým materiálem a provedením. Nejdůležitějším pravidlem při pořizování kouřovodu však je, že jeho průměr musí být vždy menší než průměr komína. Skvělou volbou jsou silnostěnné kouřovody z plechu o tloušťce 1,5 mm, které vydrží teplotu až 600 °C a jsou pokryté žáruvzdornou barvou. Tyto kouřovody odpovídají normě ČSN EN 1856-2:2010 a zakoupit je lze u firmy Kamnárna, která provozuje jeden z nejlevnějších e-shopů s nejrozšířenějším sortimentem. Kouřovody jsou zde dostupné v různých průměrech, ten pravý rozměr najde každý. Těm, kteří potřebují kouřovod atypických parametrů, navíc Kamnárna nabízí výrobu přesně podle požadavků konkrétního zákazníka. Zboží si lze objednat přímo domů nebo na poštu. S kouřovodem od Kamnárny budete topit efektivně a bezpečně.