Řidičské rukavice zvyšují požitek z jízdy

Přidat na Seznam.cz

Někomu slouží automobil výhradně jako prostředek přepravy mezi bodem A a bodem B. Jiný si naopak jízdu užívá a bere ji jako koníček. 

Ti největší požitkáři si při řízení ani nepustí rádio, protože nejlepší muzikou je přece zvuk bublání motoru. Nikdy si nepořídí automatické řazení: nic totiž není lepšího než pocit uspokojení, když pěkně podřadíte z trojky na dvojku s perfektním meziplynem, cvaknutím a vyštěknutím motoru. 

Těchto fajnšmekrů trochu ubývá, lidé jsou stále pohodlnější a pohodlnější. Pořád je ale těchto srdcařů dost. A právě oni nejvíce ocení kožené řidičské rukavice.

Zdroj: Unsplash

Dodávají řízení styl

Dříve byly takové rukavice součástí uniformy profesionálního i amatérského řidiče. Dnes je na rukách mužů a žen za volantem mnoho nenajdeme. Pociťujeme ale, že se jejich móda vrací, a to je dobře. Právě tyto rukavice dodávají řízení styl. Povyšují okamžik dosednutí za volant na výjimečný. Pro ortodoxní příznivce řidičských rukavic je jejich navléknutí něčím stejně samozřejmým, jako je pro věřícího smeknutí čepice v kostele.

Zajišťují komfort rukou a chrání volant před potem

Rukavice ale mají i praktické výhody. Znemožňují prokluzování volantu, zvláště pokud je plastový nebo dřevěný. Chrání volant před potem či bakteriemi. Povrch volantu zůstává dlouhodobě hladký bez nevzhledných barevných map. Rukavice také zajišťují komfort rukou v tuhé zimě i v parném létě. V mrazech dodají prstům potřebné teplo ještě předtím, než se auto zahřeje na provozní teplotu. V horku zase rukavice odvádí pot a udržují dlaně v suchu. Kůže je přírodní materiál a ruce se v ní při každé teplotě cítí dobře.

Při delších cestách brání únavě rukou

Asi nejpádnějším argumentem je to, že kožené rukavice snižují únavu rukou. Řidičské rukavice tlumí vibrace volantu, které možná tolik nevnímáte při krátké projížďce městem, zato při dlouhé jízdě během služební cesty nebo na dovolenou už je pocítíte. Otlaky a nepříjemné pocity jsou minulostí, protože získáváte ochrannou vrstvu mezi kůží rukou a povrchem volantu.

Z tohoto důvodu jsou nakonec kožené rukavice vítaným doplňkem i pro ty, kteří neřídí každý den, ale čas od času delší cestu podniknou. Jsou to právě ruce, které na trasách 1000 km a více trpí nejvíce. Kožené rukavice přitom nebrání řidiči ve všech ostatních aktivitách – ovládání GPS navigace, přepínání písniček v rádiu, průběžné občerstvování.

Výborné i jako dárek

Chcete-li stylový dárek pro někoho, kdo miluje řízení, pak s řidičskými rukavicemi chybu neuděláte. Stačí jen vybrat takové, které dobře ladí s interiérem vozu nebo s řidičovými barevnými preferencemi.