Proč dát přednost elektronickým cigaretám před těmi klasickými?

Přidat na Seznam.cz

Popularita klasických cigaret je u nás i v EU na sestupu. Nejenže jsou nezdravé, ale také je neustále zdražují. Zatímco ještě před pár lety stál jeden balíček pár desítek korun, dnes už se pod stovku nedají sehnat ani ty nejlevnější cigarety na trhu.

Pro milovníky tabáku však tento trend nemusí znamenat vyloženě špatnou zprávu. Existuje totiž alternativa ve formě elektronických cigaret, které mají oproti klasice pár podstatných výhod.

Žluté prsty nehrozí

Během hoření tabáku se vylučují různé druhy škodlivých látek, jež krom jiného dokáží způsobit i zežloutnutí kůže, typicky prstů, ve kterých se cigarety drží. Jsou lidé, kterým tento efekt nevadí, nicméně většina kuřáků by raději preferovala čisté prsty.

Vzhledem k tomu, že elektronické kuřivo výše zmíněné látky neobsahuje, není potřeba se po vapování takovýmito nepříjemnostmi vůbec zabývat.

Nejsou všude zakázané

Kouřit se dnes dá prakticky jen doma a na k tomu určených místech. Doby, kdy bylo možné zapálit si prakticky kdekoliv, už dávno odnes čas.

Vapování na veřejnosti však nikdo nezakázal, alespoň tedy ne všude. Stále není možné používat elektronické cigarety třeba v kině nebo v divadle, na druhou stranu v hospodě či zoo ano. Dým z tohoto druhu kuřiva totiž nesmrdí, a tudíž po něm ani nenačichá oblečení. Většinou se dým velmi rychle rozplyne v ovzduší.

Jednorázové variace

I cenově jsou na tom elektronické cigarety lépe než ty tradiční, alespoň z dlouhodobého hlediska. Investice je ze začátku trochu vyšší, nicméně po koupi e-cigarety si pak už člověk pořizuje pouze náplně.

Běžně se dají koupit i jednorázové verze typu Elfbar 600. Ty stojí podobné peníze jako balíček běžných cigaret a nabízejí prakticky stejný počet potáhnutí. Elfbar není potřeba ani nabíjet. Jakmile náplň dojde, prostě se cigareta vyhodí a koupí další.