Pneumatiky Dunlop: Od dětské tříkolky k celosvětovému koncernu

Přidat na Seznam.cz

Věděli jste, že Dunlop má na svědomí vůbec první pneumatiku v historii? Od té doby uplynulo více než 130 let a z výrobních linek Dunlop vyjely již miliony pneumatik. Podívejte se hlouběji do historie tohoto slavného výrobce pneu a objevte nejnovější pneumatiky Dunlop.

Zásadní milníky v historii firmy Dunlop

Začátky společnosti Dunlop sahají do roku 1888, kdy John Boyd Dunlop metodou pokus-omyl vymyslel nafukovací pneumatiku. Vadilo mu totiž, že jeho syn dělá při jízdě na tříkolce velký hluk a ničí mu trávník.

Po vynálezu okamžitě podal pan Dunlop žádost o patent a už roku 1890 založil v Dublinu společnost Dunlop, která spustila komerční výrobu pneumatik. Dunlop začal své působení na trhu prudký nárůstem prodejů, a již za pár let působení otevíral pobočky v Německu, Francii, Kanadě, Austrálii a USA a zařadil se mezi největší prodejce pneumatik.

V roce 1962 začala společnost Dunlop zkoumat jev, který dnes známé jako aquaplaning. Již v roce 1964 byly uvedeny na trh pneumatiky AquaJet, specializované právě na odvod vody.

Dunlop přišel také jako první výrobce pneu s inovací v podobě pneumatik vyztužených ocelovými pásy, s cílem zvýšit stabilitu, brzdění a pohodlí při jízdě. V následujícím roce představil revoluční model pneumatiky s názvem Denovo, který stanovil základy pro současné runflat pneumatiky.

Od té doby přibylo mnoho dalších inovací a dnes Dunlop spolu s dalšími špičkovými značkami ovlivňuje směřování vývoje moderních pneumatik pro osobní automobily, dodávky, nákladní vozidla a motocykly. Nyní se podíváme na aktuální oblíbené dezény Dunlop, které si můžete obout na svůj automobil.

SP Sport Bluresponse: Úspora paliva a dlouhá výdrž

Letní pneumatiky Dunlop SP Sport Bluresponse nejenže zajistí bezpečnou jízdu v letních podmínkách, ale díky svému nízkému valivému odporu také přispívají k úspoře paliva. Jistě také oceníte krátkou brzdnou dráhu a dlouhou životnost pneumatik.

Asymetrickému dezénu pneu dominuje středové žebro a propracované drážky pro odvod vody. Ramenní bloky za pomoci  širokých středových drážek odvádí vodu pryč a snižují tak snižuje riziko vzniku aquaplaningu.

Pneumatiky jsou dostupné v různých rozměrech pro osobní vozy s disky o průměru 14 až 17 palců. Mezi oblíbené patří tradičně velikosti 185/60 R15, 215/55 R16 a 225/45 R17.

SP Sport Maxx RT: Obutí pro milovníky rychlé jízdy

Letní dezén Dunlop SP Sport Maxx RT je skvělou volbou pro sportovní vozy a řidiče, kteří si užívají rychlou jízdu. Vynikající přilnavost ve vysokých rychlostech a efektivní brzdění patří mezi největší benefity těchto pneumatik.

Mezi hlavní znaky pneu patří dvě výrazné středové drážky, které jsou efektivně doplněné o úzkou drážkou na jedné straně a drážkami ve tvaru blesku na straně druhé. Tato konstrukce přináší vynikající ovladatelnost, účinný odvod vody a minimalizuje riziko vzniku aquaplaningu.

Tyto oblíbené letní pneumatiky jsou určeny pro sportovní vozy s disky v průměru od 16 do palců. Mezi vyhledávané velikosti patří například 235/45 R17, 225/45 R18 a 235/40 R19.

Sport All Season: Konec stresu z přezouvání

Dunlop Sport All Season představují první celoroční pneumatiky od značky Dunlop. Tvar vzorku a složení dezénu je navrženo tak, aby pneumatiky poskytovaly dobrý výkon jak v letních, tak v zimních podmínkách. Propracovaná univerzální směspneu se dokáže efektivně přizpůsobit aktuální teplotě a stavu vozovky.

Pneumatiky dominují také při jízdě po mokré silnici. Inovativní technologie Aqua Eject přináší síť příčných i podélných drážek, jejichž účelem je efektivně odvádět vodu z dezénu. Tím se zkracuje brzdná dráha za deště a minimalizuje riziko vzniku aquaplaningu.

Dezén Dunlop Sport All Season je dostupný pro vozy s disky průměru 14″ až 18″. Nejprodávanější jsou varianty 185/65 R14, 185/65 R15 a 225/45 R17.

SP Winter Response 2: Připravte svůj vůz na zimu

Dunlop SP Winter Response 2 jsou ověřené zimní pneumatiky pro menší vozy a auta nižší střední třídy s disky od 14 do 16 palců. Mezi oblíbené varianty patří 175/65 R14 185/60 R15 a 205/55 R16.

Pokud hledáte zimní pneumatiky pro úsporu paliva, budou tyto zimní pneumatiky Dunlop skvělou volbou. Při průjezdu náročným terénem nebo po cestách pokrytých sněhem či ledem zase oceníte kvality středového žebra. Kromě toho vnější část asymetrického dezénu zaručuje vynikající ovladatelnost při brzdění i v zatáčkách.

Kam zajít pro pneumatiky Dunlop?

Pneu značky Dunlop jsou k dostání v kvalitních pneuservisech, některých autoservisech a u dalších prodejců pneumatik. Můžete si také prohlédnout širokou nabídku ověřeného e-shopu Pneuboss.cz. Zde kromě výše uvedených modelů nabízí také dodávkové a nákladní pneumatiky Dunlop, ale i další značky pneu.