Perlové náramky i náhrdelníky si vás podmaní svou krásou

Přidat na Seznam.cz

Perla je nadčasový šperk, který nikdy nevyjde z módy, protože dodává přesně tolik lesku a osobitosti, kolik je potřeba při každé významné příležitosti. Perlové šperky vytvářejí úžasně ženský a sofistikovaný dojem, který přesahuje jakýkoliv jiný druh šperků. Současný trh je natolik rozmanitý, že si můžete vybrat z pestré škály variant. 

Perly jsou elegantní a luxusní, ovšem pravé perly jsou poměrně drahou záležitostí, a proto se spousta žen přiklání k levnějším alternativám, které jsou také symbolem nadčasovosti. Perlový náramek je ohromující, navíc vypadá draze a dodává punc ojedinělosti jakémukoliv outfitu. 

Jaké jsou hlavní typy perel?

Pravé perly se obvykle rozdělují do čtyři hlavních skupin, které se odlišují vlastnostmi i místem výskytu. 

Sladkovodní perly

Sladkovodní perly se vyskytují ve sladkovodních jezerech, rybnících, řekách a ledovcích. Zmíněné vodní plochy tvoří pouze 3 % světové vody. Všechny druhy perel, které se tvoří u měkkýšů v této vodě, se nazývají sladkovodní perly. Jelikož se jedná o nejběžnější druh perel používaný ve šperkařství, pravděpodobně jste již někdy obdivovali krásné tvary a barvy přívěskových náhrdelníků a luxusních náušnic s tímto druhem perel.

Perly Akoya

Perly z rodu Akoya se díky svému kulatému a bílému vzhledu skvěle vyjímají na řetízcích. Nejčastěji se vyskytují v Japonsku a Číně.

Tahitské černé perly

Zatímco perly jsou často spojovány se zářivě bílým odstínem, jeden z hlavních typů perel má ve skutečnosti tmavou barvu. Tahitské černé perly se vyskytují v řadě tmavě modrých, šedých, hnědých a zelených odstínů. Díky rozmanitosti barev se dokonale hodí k doplňkovým šperkům z drahých kamenů, které zvýrazňují syté tóny tohoto typu perel.

Perly z Jižního moře

Perly z Jižního moře se vyskytují v Jižním moři v Austrálii. Perly jsou k dispozici ve zlatých i bílých odstínech. Pro ty, kdo zbožňují zlaté šperky, je to krásný typ perel, který se nádherně kombinuje díky ozvěně teplých odstínů.

Jestliže chcete koupit pěkné a cenově přijatelné perlové šperky, případně partnerské náramky s nádechem romantičnosti, podívejte se do e-shopu TINIANA.cz.