NLP koučink – o co jde a jak funguje?

Přidat na Seznam.cz

Koučování je dnes populární forma pomoci druhým, která si klade za cíl člověka posunout díky přivedení na uvědomění, přehodnocení, nebo si ujasnění, kam se chceme ubírat a jakou nejlepší cestu k tomu zvolit. Orientuje se od přítomnosti do budoucnosti.

Jenže co dělat, když se narazí na něco, co člověka limituje k jeho cílům a má souvislosti nebo počátky z minulosti? Co si počít, když člověk opakovaně podceňuje sám sebe? 

Ač se to nezdá, jen motivace nestačí. Proto se velmi rozšířila metoda tzv. nlp koučinku, kdy zkušený kouč s absolvovaným NLP výcvikem umí věci, jako zkušený terapeut. A tak může svým klientům pomoci překonat a zvládnout tíhy minulosti, různé strachy a limitující přesvědčení, nebo pomoci se odprostit od traumat a pocitů zranění či ublížení.

NLP koučink je tak skvělou kombinací výhod obou směrů – perfektního vedení otázkami, s intervenci na to, co člověka brzdí a omezuje. 

Pokud tak hledáte cestu, jak se stát ještě lepším koučem nebo koučkou, pak může být využití nlp technik a metod pro vás tou správnou volbou a stojí rozhodně za to absolvovat výcvik certifikovaného NLP Praktikanta / NLP Practitioner

NLP stojí na mnoha předpokladech, mezi které patří, že každý žijeme ve své subjektivní bublině. A co je v tzv. mapě světa jednoho, nemusí znamenat totéž v mapě světa druhého.

Co se dá s NLP vše řešit?

  • Strachy, obavy, pochybnosti o sobě
  • Podceňování, nedůvěra v sebe sama, pocity „nevěřím si“, „nejsem dost dobrý“
  • Jak mít větší sebevědomí
  • Jak se přijmout, milovat se takoví jací jsme
  • Traumata, úzkosti, deprese, paniky
  • Limitující přesvědčení
  • Odpoutání od minulosti, vyčištění minulosti
  • Zlozvyky a špatné návyky a jak se jich zbavit
  • Partnerské neshody, nepochopení druhých, pocity „nerozumíme si“

A mnoho dalšího. Tato metoda vznikla na rozsáhlém výzkumu těch nejlepších terapeutů a psychoterapeutů své doby, proto obsahuje mimořádně efektivní postupy „jak na to“.


Dá se však naučit nlp svépomocí? Rozhodně nedá. Je potřeba zpětná vazba a vidět naprosté detaily pro perfektní vedení. Od toho slouží NLP kurz Praktikanta (NLP Practitioner), který vás naučí krok za krokem všemu, co potřebujete znát i umět, abyste mohli využívat plného potenciálu a síly NLP.

Zaujalo Vás to? Podělte se o tento článek s dalšími kouči a koučkami nebo terapeuty, kteří chtějí umět díky NLP ještě lépe pomáhat svým klientům a dosahovat špičkových výsledků v pomoci druhým.