Když potřebujete zimní šaty pro plnoštíhlé, hlídejte si střih i materiál

Přidat na Seznam.cz

S plnoštíhlou postavou se při výběrů šatů mnohdy potrápíme více než naše štíhlejší sestry, kamarádky a kolegyně. Ještě větším problémem jsou zimní šaty. Jak na jejich výběr, když máme nějaké to kilo navíc?

S kily navíc bychom rozhodně neměly sahat po těžkých a masivních látkách. A právě v zimě v tom často děláme chybu. Lepší je volit šaty ze splývavých materiálů, které pak doplníme bolerkem či plédem, než sahat po sice teplých, ale nepřizpůsobivých tkaninách.

Zimní šaty pro plnoštíhlé potřebují rovněž perfektní střih. Ideální jsou princesové šaty a A-střihy. I když nás útlým pasem příroda neobdařila, musíme pas vůči zbytku těla nechat vyniknout. Potřebujeme tedy dát důraz na prsa a rozvolnit sukni. Rozhodně se vyhněte pytlovitým střihům. Kilům však sluší asymetrie, ideálně na sukni.

Když si potřebujeme obléct více elegance

Krásné elegantní sukně s prvky asymetrie a jednobarevné provedení v pěkné barvě – to již z běžných zimních šatů dělá elegantní kousek. Hledáte třeba šaty na svatbu pro plnoštíhlé? Zkuste vypasované košilové šaty. Slušet vám bude i overal se širšími kalhotami. Výbornou volbou jsou pak šaty ze dvou kusů, černých spodních v mini střihu a dlouhých maxi rozevlátých šatů v kontrastní barvě. Jsou z dílny LaSilueta a můžete si je zakoupit přímo v e-shopu značky.

S čím ještě u zimních šatů zápasíme?

Šaty by měly být na tělo, ne však příliš vypasované. Pozor si je zapotřebí dávat na materiály, které si nerozumí s našim často nadměrným pocením. Je velké faux pas, když se nám v podpaží objeví mokrý flek. Jenomže některé materiály pot prostě nemaskují, právě naopak.

Dámské šaty pro plnoštíhlé z LaSilueta.cz

Naše dámské šatníky potřebují pravidelnou obměnu. Ideální je s každou nadcházející sezónou vytřídit některé kousky, které již nenosíme, či se do nich nevejdeme Ty pak nahradit jinými. Stát se nám může i to, že se naše hmotnost radikálně zvedne, nebo klesne, a pak musíme šatník vyměnit téměř kompletně. Lasilueta.cz je skvělý e-shop s vlastní tvorbou, díky kterému se oblečete snadno na jednom místě.