Jaké jsou rozdíly mezi plastovými a kovovými popelnicemi?

Přidat na Seznam.cz

Popelnice představuje neodmyslitelnou součást každodenního života, přestože si to možná ani neuvědomujete. Vedle hlavní funkce, kterou je uskladnění odpadu, jsou popelnice k dostání v několika různých provedeních. V následujících řádcích se zaměříme na plastové a kovové alternativy. 

Venkovní popelnice existují v několika kapacitách. Záleží na tom, jaké množství odpadu vyprodukujete během jednoho týdne. V některých domácnostech postačí popelnice 120 l, ovšem v jiných je potřebná popelnice 240 l.

Specifickou skupinou jsou barevné třídící popelnice, které se používají k třídění odpadu. Barvy indikují typ odpadu, přičemž do modré se hází papír, žlutá je pro plast a zelená pro sklo. Samozřejmě nesmíme zapomenout na bio popelnice určené pro bioodpad, jako jsou zbytky jídla, listí a další organický odpad. 

Rozdíly mezi plastovými a kovovými popelnicemi

Odolnost vůči počasí. Plastové popelnice jsou velice dobře odolné proti většině povětrnostních podmínek. V dešti nekorodují a snášejí i nízké teploty, aniž by došlo k popraskání. Kovové popelnice korodují, zejména jestli nejsou správně a pravidelně ošetřeny.

Životnost. Plastové popelnice nejsou tak náchylné k důlkům a deformacím při nárazech, ale zase praskají pod extrémním tlakem a při výrazných teplotních rozdílech. Kovové popelnice jsou robustnější a zvládají větší tlak, nicméně musíte počítat s tím, že se na nich vytvoří důlky a deformace při nárazech. 

Váha a manipulace. Plastové varianty jsou lehčí, s čímž jde ruku v ruce snadná manipulace a přesouvání z místa na místa. Kovové popelnice jsou zase těžší, což komplikuje přesun, když jsou plné. 

Kde koupit vhodné popelnice? 

Ať už se rozhodnete pro plastovou, nebo kovovou popelnici, obě mají své klady a zápory. Důležité je zvážit své individuální potřeby, prostředí, ve kterém popelnice bude umístěna, a celkové náklady na údržbu. Oba materiály nabízejí kvalitní řešení pro uskladnění odpadu, ale konečné rozhodnutí závisí na konkrétních požadavcích uživatele.

Podívejte se na nabídku společnosti PK Group 2016, s.r.o., která se specializuje na prodej popelnic a dalšího plastového obalového materiálu.