Jak si vybrat vhodné tetování?

Přidat na Seznam.cz

Ještě poměrně nedávno se tetování bralo jako něco negativního, co náleží pouze zločincům, maximálně tak námořníkům. No a dnes už má nějakou tu kérku skoro každý třicátník. A je jedno, z jaké sociální skupiny pochází.

Tento druh ozdoby běžně nosí nejen lidé s nižším vzděláním, ale také lékaři či právníci. Ne všichni jsou s ním ovšem spokojeni. Na vině je většinou unáhlené rozhodnutí.

Není napořád, ale…

Hodně lidé se domnívá, že jakmile jsou jednou tetovaní, už se s tím musí smířit. Tito lidé se pletou. Tetování je samozřejmě možné odstranit, a sice speciálním laserem. Jenže se nejedná o nic příjemného, nemluvě o ceně.

Vždy je výhodnější nad námětem dostatečně dlouhou dobu přemýšlet, třeba že se jedná jen o maličkost na hřbetu ruky. Špatné tetování může člověku v extrémních případech hodně znepříjemnit život.

A řeč není pouze o různých obecně nepopulárních symbolech, jako jsou třeba rudá hvězda, případně hákový kříž. Rovněž není moudré si nechávat zvěčňovat na kůži jména svých aktuálních lásek. Lidé se totiž běžně rozcházejí, zatímco tetování zůstává.

Vhodný tatér

Aby tetování vyšlo podle představ, je potřeba nad ním nejen přemýšlet, ale zároveň se svěřit do rukou opravdového profesionála, který své práci skutečně rozumí.

Proto je malicherné snažit se v tomto případě příliš moc šetřit a najímat si kvůli tomu začátečníka s velmi slabými znalostmi o tetování i hygieně.

Mnohem rozumnější je rozbít prasátko a zajít do profesionálního tetovacího studia v Praze. V Unholy Tatoo má každý jistotu, že se mu dostane dobrého zacházení.

Následná péče

I sebelépe provedené tetování nemá smysl, když se o něj jeho majitel náležitě nestará, alespoň tedy prvních několik dní až týdnů po jeho vyhotovení.

Po tuto dobu se doporučuje exponované místo chránit proti slunečním paprskům a vodnímu živlu. Také je fajn používat i nějaký krém typu indulony.