Investice do alkoholu se vyplatí

Přidat na Seznam.cz

V posledních letech jsou čím dál oblíbenější investice do luxusního alkoholu, a to hlavně do whisky a rumu. Je to totiž efektivní a příjemný způsob, jak zhodnotit své peníze. Pro mnohé lidi je investiční alkohol novým koníčkem.

Co si představit pod pojmem investiční alkohol?

Investiční alkohol je pomyslný sběratelský kousek z oblasti whisky, rumů, koňaků a vín. Investice do alkoholu je přitažlivá jak pro zkušené, tak pro začínající investory. Ovšem nelze zhodnotit jen tak ledajakou lahev. Za profitem z investice stojí kombinace štěstí při výběru, znalost trhu a vytrvalost. Pokud vám bude štěstěna nakloněna, vložené peníze se vám po letech několikanásobně vrátí.

Rady, které se mohou hodit

Před zakoupením své první investiční lahve alkoholu byste měli nejprve důkladně prozkoumat trh. Zejména v menších palírnách se dají objevit lahve, které se následně draží v aukcích. Tyto aukce se též doporučuje pravidelně sledovat. Uděláte si tak snadno představu o tom, jaké značky jsou poptávané a za kolik se draží. Navštivte též eshopy, v nichž se investiční rum, whisky a další destiláty nabízejí.

Výběr a nastavení rozpočtu

Jakmile máte trh s investičním alkoholem dopodrobna prozkoumaný, doporučuje se vsadit na whisky a rum z limitovaných speciálních edic ověřených palíren. U whisky je to Macallan, u rumu Dictador. U sběratelů jsou velmi žádané lahve již zaniklých palíren. Investuje se též do lahví prázdných. Dalším krokem je nastavení limitu, kolik chcete do alkoholu investovat. Zpočátku se můžete držet při zemi a nemusíte hned nakupovat luxusní lahve. Někdo například sbírá jen vzorky alkoholu.

Na čem úspěšnost investice ještě závisí?

Jednoznačně je to počet vydaných lahví, neboť limitovaná výroba velmi zatraktivňuje investici do vybraného alkoholu. Dále je to povědomí o značce. Pokud se jedná o renomovaného výrobce s dlouholetou historií, máte téměř vyhráno.