Hyundai Tucson: Výhody a nevýhody tohoto dostupného SUV

Přidat na Seznam.cz

Hyundai je v Česku poměrně oblíbenou značkou, například v roce 2022 byl vůbec nejprodávanější značkou. Mezi často poptávané modely patří i Hyundai Tucson, rodinné SUV vhodné i do města.

Přemýšlíte, jestli má smysl pořizovat Hyundai Tucson, nebo ne? Pojďme se podívat na jeho přednosti a také negativa.

Jízdní pohodlí

Hyundai Tucson nabízí dobře spárovanou převodovku a motor, což znamená hladkou elegantní jízdu. Zapomeňte na pomalou a nereagující hnací jednotku. Z 0 na 100 to tomuto SUV sice chvíli trvá, neaspiruje na žádné závodní auto. Řídí se ale velmi pohodlně. Jízda v Tucsonu je také tichá, majitelé si to chválí.

Spolehlivost

Důležitá je záruka, ale ještě důležitější je podívat se, jak často bývá daný model servisován. Buďte v klidu, protože Hyundai Tucson v servisech moc nevídají. A když se ještě vrátíme k té záruce, jistě víte, že Hyundai si je kvalitou svých vozidel docela jistý. Na své vozy nabízí základní záruku 5 let/100 000 km.

Dostatek prostoru

Prostorné auto je dobré auto, obzvlášť na dlouhé cesty nebo pro rodiny, kde se počítá s více pasažéry. Hyundai Tucson je opravdu prostorný, a to nejen, co se týče zavazadlového prostoru, ale také prostoru na nohy. Uvádí se, že Tucson je vhodný také pro vyšší řidiče, bez problémů se do auta vměstnají.

Bezpečnost

Bezpečné auto je snem každého řidiče. Ať už řídíte sebelépe, na silnici se může stát cokoliv. Při koupi auta by tedy mělo být vaší prioritou zajistit bezpečí vás a všech spolucestujících. Nový Huyndai Tucson je mimo jiné vybaven spoustou systémů, které vám pomohou – asistent jízdního pruhu atd.

Váháte, zda si ho pořídit, nebo ne? Pročtěte si ještě recenze uživatelů a domluvte si zkušební jízdu. Nejlepší totiž je, když si auto můžete osahat a podívat si, jestli by vyhovovalo konkrétně vám.