Hole pro nordic walking jsou oblíbené nejen u seniorů

Přidat na Seznam.cz

Sport má na lidské tělo i mysl velmi pozitivní účinky. Proto je také dobré se mu věnovat v pravidelných intervalech. Pohybové aktivity mohou mít celou řadu podob. Dá se jezdit na kole, běhat v parku či se projíždět městem na in-line bruslích.

Toto však nejsou sporty vhodné pro všechny. Hlavně jedinci s příliš velkou nadváhou, případně senioři dokáží ocenit něco, co dokáže zohlednit jejich zdravotní stav i fyzické možnosti. Takovým sportem může být třeba i nordic walking. Stačí si jen pořídit vhodné hole.

Ideální pro každé roční období

Nordic walking má oproti mnoha jiným pohybovým aktivitám tu výhodu, že je možné ho provozovat prakticky za jakéhokoliv ročního období. Zatímco pro kolo, in-line brusle a do jisté míry i běhání není příliš vhodné zimní klima, pro nordic walking toto neplatí.

Navíc není potřeba si kupovat žádné drahé doplňky typu běžecké tenisky, či dokonce bicykl za desítky tisíc. Člověku bohatě postačí jen speciální hole, jež je možné sehnat za poměrně líbivé ceny.

Finský vynález

To, že je možné pěstovat chůzi s holemi i během zimy není náhoda, jelikož nordic walking byl vynalezen ve Finsku. Nejedná se ovšem pouze o aktivitu určenou starším ročníkům a lidem s nadváhou či nějakým druhem postižení. Tento sport může provozovat úplně každý, třeba i vrcholoví sportovci. 

Během chůze s holemi nordic walking se totiž zapojuje celé tělo, díky čemuž se člověk více namáhá, což má za následek nejen posílení celého kosterního svalstva, ale zároveň jde o velice efektivní způsob hubnutí.

Správné hole

Pro co nejlepší efekt je dobré pořídit si kvalitní hole. Zásadní je zde výška. Hole by měly měřit o cca 50 cm méně, než je výška jejich majitele. Důležité je, aby se lokty držely v devadesátistupňovém úhlu.

Podstatný je i materiál, jelikož na něm záleží, jak dlouho zůstanou hole použitelné. Jako ideál se považují modely vyrobené z karbonu s uhlíkovými vlákny, ale dobré jsou i hole z duralu. Hliníkové se naopak příliš nedoporučuje kupovat.

Kdo má o hole pro nordic walking zájem, měl by navštívit e-shop 2sport. Tam je samozřejmě reálné koupit i další druhy sportovního vybavení, kupříkladu žebřiny https://www.2sport.cz/fitness/funkcni-trenink/zebriny/.