Elektronické cigarety mají oproti klasice mnoho podstatných výhod

Přidat na Seznam.cz

Kouření ještě donedávna patřilo ke společenskému bonmotu, což už dnes rozhodně neplatí. Stále více kuřáků buďto se svou závislostí začíná aktivně bojovat, nebo se přeorientovává na mnohem bezpečnější elektronické kuřivo.

Dehet ničí zdraví

Největším problémem kouření je inhalace dýmu, který obsahuje široké spektrum toxických látek, mezi které se řadí například dehet nebo benzen. Tyto jedy se s postupem času usazují na průduškách a plicích, čímž je pomalu ale jistě likvidují. Ovšem pozor, kouření negativně ovlivňuje celý organismus!

Už jen z toho důvodu je rozumné přesedlat na elektronické variace. Ani ty sice nejsou úplně bez závad, obsahují přeci nikotin, avšak v jejich dýmu se výše zmíněné toxiny prokazatelně nenachází.

Kouření je na veřejnosti je problematické

Být kuřákem je dnes již stigma. Projevuje se to například nemožností kouřit na místech, kde to bylo ještě donedávna možné. Dobrými příklady jsou třeba hospody, potažmo zastávky. Ovšem i v zoologických zahradách je inhalace tabákových výrobků přísně zakázána.

Pro elektronické cigarety však tyto restrikce neplatí. Jak již bylo řečeno výše, dým, který generují, neobsahuje škodliviny, jež by mohly způsobovat zdravotní potíže nejen samotným kuřákům, ale hlavně jejich blízkému okolí. Z toho důvodu je možné vapovat i v restauračních zařízeních či na zastávkách MHD.

Cigarety na zkoušku

Existuje mnoho kuřáků, kteří vyměnili tabák za moderní technologie v podobě e-cigaret. Mnoho milovníků tabáku se však nechce svého koníčku jen tak vzdát. Elektronické cigarety se jim totiž zdají až příliš drahé a některé opravdu jsou. 

Na zkoušku se však dají koupit i jednorázové alternativy. Například elektronická cigareta Elfbar stojí zhruba stejné peníze jako krabička běžného kuřiva a nabízí víceméně totožné množství potáhnutí. 

Není tudíž problém si pro jednou místo krabičky pořídit elektronku. Tento druh cigaret se dá objednat třeba v tomto e-shopu – https://elfbars.cz.