Dopřejte si sklenku Itálie

Přidat na Seznam.cz

Proč sklenku Itálie? Protože tato země je vinařskou velmocí, tudíž se mnohé slasti ukrývají právě ve sklenici plné bílého, červeného nebo růžového moku rozličných chutí, od kyselejších po sladší. Mohou i jemně šimrat na jazyku svojí perlivostí. Italské tekuté skvosty zkrátka nabízí požitky, které si snadno oblíbíte. 

Znáte víno ze Sardinie?

Úžasná vína seženete i u nás, nemusíte pro ně jezdit na jih, zkušení dodavatelé exkluzivních kousků vám poradí a doporučí to nejlepší. Čím začít? Centrem italského vinařství je Toskánsko, spolu s Piemontem vytváří základy vinařství Itálie, takže zde nešlápnete vedle. I když je pravda, že každý region Itálie vyrábí svá vína. Ostatně díky této velké produkci se Italové stali největšími výrobci vín na světě, vinařství tu má několikasetletou tradici. Mnohá vína jsou i pojmenovaná po místě, kde vznikla, například známé prosecco pochází ze stejnojmenné vesničky nedaleko Terstu. Pokud byste chtěli ochutnat něco nového, co třeba víno ze Sardinie? Zde se rodí zajímavé kousky, jelikož jde o ostrov ve Středozemním moři, který obklopuje více zemí. Itálie, Francie, Španělsko a severní Afrika tak dávají každá něco ze sebe a tyto vlivy se pak mísí v lahodných mocích. Sardinie má také své unikátní odrůdy, jež nenajdete jinde na světě. Ostrov těží i z toho, co se přivezlo z Francie nebo Španělska, příkladem je Carignano či Garnacha. V posledních letech tu vzniklo 20 vinařských zón DOC a jedna DOCG pro Vermentino di Gallura. 

Vína – VinoDoc.cz 

Objevovat svět především vín z Itálie můžete pouhým kliknutím na VinoDoc.cz. Zde mají velký výběr kvalitních vín, které sami majitelé e-shopu každoročně osobně ochutnávají přímo na veletrzích i ve vinařství v Itálii. Dováží k nám vína s vysokou kvalitou, a to jak pro běžné příležitosti, tak i výjimečné události, samozřejmě i takové kousky, které se hodí do archivu. Potěšíte jimi každého, „laiky“ i znalce v oboru. A nechybí ani něco k zobnutí, skvělé jsou extra panenské olivové oleje či balzámové octy.