CNC obrábění a jeho výhody

Přidat na Seznam.cz

Pokud plánujete zařadit CNC stroje do výrobních procesů, s velkou pravděpodobností byste chtěli vědět i to, jaké výhody vám tak velká investice přinese. V následujících řádcích jsme si pro vás připravili hned několik důvodů. 

V první řadě je nezbytné podotknout, že CNC obrábění odstraňuje z výrobních podniků faktor lidské chyby. 

CNC stroje mají smysl pro sériovou výrobu

V případě, že máte vysoké výrobní kvóty, kdy potřebujete vyrobit stejnou součástku vícekrát, potom má CNC soustružení i CNC frézování smysl. Stroje totiž naprogramujete tak, aby opakovaně prováděly stejný řez ve vysoké kvalitě. Pokud byste takovou práci nechali na člověku, tak stále by se u jednotlivých prvků objevovaly drobné odchylky. 

Obsluha CNC strojů vyžaduje méně práce

Investice do CNC strojů výrazně snižuje náklady na pracovní sílu. Zatímco konvenční stroje vyžadují znalosti, zkušenosti a dovednosti, což zvyšuje náklady na pracovní sílu, se stroji CNC dosáhnete stejně vysoké kvality, a přitom zaměstnáte menší počet pracovníků. Profilovací strojtvářecí stroje i podavač jsou často intuitivní. 

U CNC obrábění nejsou nutné žádné prototypy

Software CNC umožňuje simulovat váš nápad ještě před jeho vyřezáváním, takže nemusíte skutečně vyrábět prototyp, což stojí čas i peníze. Čas strávený nad revizemi je možné díky využití softwaru výrazně zkrátit. 

Kdo nabízí CNC stroje a další potřeby do firmy? 

V tomto specifickém segmentu působí například společnost Company PMX s.r.o., která kromě výše zmíněných strojů má v produktovém portfoliu ještě další vybavení potřebné pro mnohé firmy. Plánujete otevřít či renovovat svářečskou dílnu? V takovém případě vám přijde vhod svařovací stůl. Všechny nabízené svařovací stoly jsou navrženy tak, aby odolávaly i náročným provozům. V některých dílnách zase nesmí chybět zakružovačka či jiný tvářecí stroj.