Chytré autorádio pro vaše Audi musíte mít

Přidat na Seznam.cz

Přijdete do auta, položíte ho do poličky u řadicí páky a on se přes Bluetooth sám připojí k autorádiu. Nastavíte navigaci, ta se vám na displeji autorádia zobrazuje, a v telefonu si pohodlně pustíte playlist ze Spotify. Na tohle nemusíte mít drahé auto s rokem výroby 2020 nebo novější. I do starších modelů aut lze nainstalovat moderní autorádio!

Budete se divit, ale autorádio, které vypadá spíš jako dotykový tablet, lze nainstalovat třeba i do auta s rokem výroby 2010. Jedinou podmínkou je místo na tu velkou obrazovku. Chytré autorádio tedy nedáte do auta, které má původní rádio jen s dvouřádkovým displejem. Pokud se v něm ale nachází obrazovka, můžete ji nahradit. Za větší a modernější, která podporuje Android Auto nebo Car Play.

Chytré autorádio s Androidem

Sháníte třeba autorádio Audi A3? Máte ho mít. Chytré autorádio stojí většinou kolem čtyř až pěti tisíc korun, záleží, co od něj očekáváte. Čím dražší, tím lepší bude mít parametry. Je to podobné, jako když si vybíráte telefon. Za vyšší částky dostanete lepší kvalitu displeje, větší RAM atd. Záleží na vás, na co všechno budete chtít rádio využívat. Pokud si na něm budete pouštět pouze navigaci a hudbu, nadupaný model asi nepotřebujete. Jestli na něm chcete rozjíždět více aplikací, investujte.

Co všechno vám chytré autorádio přinese?

Především moderní vzhled. I patnáct let staré auto najednou působí moderně, když má v centru palubové desky dotykový displej s navigací. A o tom komfortu ani nemluvě. Nemusíte vůbec řešit žádný držák na telefon, protože telefon si spárujete s displejem. Přes autorádio Audi A4 si pak vyřešíte nejen navigaci, ale i příchozí hovory.

Moderní autorádia mají také vyladěný zvukový systém, takže si polepšíte, co se týče rádia. Kromě toho rádio samozřejmě napojíte na parkovací senzory nebo parkovací kamery. Bude fungovat jako klasické rádio v autě, nečekají vás žádná omezení. Pochopitelně rádio propojíte i s tlačítky na multifunkčním volantu, pokud ho máte.

Jak složité je autorádio vyměnit?

Zase tak těžké to není a v podstatě se nemá co pokazit. Ideální je nedělat výměnu v zimě. Kolem původního rádia bývá obvykle plastový rámeček, který by v zimě mohl prasknout. Po vyndání starého rádia (které je mimochodem obrovské podobně jako staré CRT monitory) prostě jen zapojíte kabely nového plochého autorádia a zasadíte jej do palubní desky. Úkon by samozřejmě neměl provádět úplný laik. Pokud se na to necítíte, obraťte se na autoservis. Jestliže máte nějaké zkušenosti, najděte si autorádio Audi A6 nebo jiné podle modelu na YouTube. Pro spoustu aut se dají dohledat docela dobré návody na výměnu rádia.

Autorádio Audi TT, ale i na všechny další značky aut najdete na webu Chytraautoradia.cz. Stačí si jen vybrat.