Blíží se oblíbená sezóna všech motorkářů. Jak ochránit svého mazlíka před krádeží?

Přidat na Seznam.cz

Jarní období o sobě dává vědět, takže přesně v tuto chvíli už pravděpodobně připravujete svou motorku na dlouhou sezónu plnou jezdění. Dávejte si však pozor – nejste jediní, kdo se na nadcházející období těší. Společně s vámi se totiž připravují i zloději, kteří odcizí několik stovek motorek ročně. Jak se před nimi chránit?

Nenápadný alarm na motorku

Chcete-li si opravdu užít novou sezónu, rozhodně nepodceňte adekvátní zabezpečení motorky proti nepoctivcům. Mnoho milovníků jízdy na motorce si chválí například nenápadný GPS alarm na motorku. Ten se připojuje přímo k baterii, přičemž je šikovně skrytý v těle motorky (takže o něm zloději nebudou vědět). Co toto zařízení dokáže?

Motoalarm každých 30 vteřin aktualizuje polohu motorky s pomocí GPS čipu. Stačí se tedy pouze podívat do mobilu, a ihned budete vědět, kde se přesně nachází. Zároveň disponuje pohybovým senzorem, který identifikuje neoprávněnou manipulaci. Pokud se tak stane, v mžiku obdržíte upozornění.

V případě odcizení nevydává GPS lokátor na motorku žádný zvuk. Hlasité houkání by akorát zapříčinilo, že by se zloděj pokusil zařízení najít a zničit (a společně s tím poškodit vašeho mazlíka).

A co víc, tato šikovná vychytávka vám umožňuje nahlížet do historie jízd (až jeden rok zpětně), takže si můžete zaznamenávat své úspěchy.

Takové řešení je mnohem efektivnější než obyčejný zámek, který se dá během chvíle rozříznout AKU nástrojem. Dá se nainstalovat dokonce i na veterány.

Jednoduchá instalace

Zajímá vás, jak zařízení s názvem REXlink Motorbike vypadá, co vše dokáže a jak se instaluje? Pak se mrkněte na webové stránky dodavatelů bezpečnostních řešení – Rex Services. Najdete je pod vloženými odkazy. Ihned zjistíte vše potřebné a získáte potřebnou inspiraci.