Tahle trojkolka s motorem z Lady je překvapivě schopný stroj. Co dovede?

Přidat na Seznam.cz

Mnoho automobilů je na konci svého života určeno na vrakoviště, a tak se často stává, že se na něm povaluje spousta dílů, které se dají použít k jiným účelům. Skvělé mozky z kanálu Garage 54 na YouTube jsou experti na recyklaci, kteří z čehokoli, co se jim válí v dílně, postaví skutečně unikátní stroje, které se vymykají logice a někdy i fyzice. Jeho nejnovějším výtvorem je supertříkolka s motorem Lada, která vypadá dokonale dystopicky.

Dlouhý tříkolový vůz pohání motor Lada o výkonu 80 koní (56 kilowattů). Ten je umístěn před sedadlem řidiče s jedním sedadlem, ale tříkolka je schopna přepravit další dva cestující pomocí druhé řady plyšových hnědých sedadel. Tříkolka má potíže s udržením chodu, což je známý problém karburátorových motorů Lada. Ten se u motorů se vstřikováním paliva nevyskytuje, ale jakmile se dostane do provozní teploty, nemá žádné potíže.

Tříkolka si překvapivě stěžuje, zejména v přímém směru. Nedokonalosti vozovky absorbuje tak snadno, že bez větších problémů vyjede i do terénu. Díky svým rozměrům, kdy od předního kola k zadnímu sedadlu měří 3 metry a 20 centimetrů, se však tříkolka obtížně pohybuje po nerovném terénu. Na jednom kopci se zasekne a ztratí slabě přivařený tlumič výfuku, ale to tříkolce nebrání v tom, aby se vyprostila a pokračovala dál.

Odhalený podvozek a mechanické prvky spolu se svářečskou helmou sloužící jako světlomet dotvářejí jeho divokou estetiku. Vždycky je překvapivé, jak dobře mnohé stavby Garage 54 jezdí, a tříkolka se připojuje k tomu rostoucímu seznamu výtvorů, které bychom v budoucnu rádi viděli znovu, což je možné. Kanál je otevřený návrhům, co se stavbou udělat.

Zdroj: motor1.com