I policisté musí dodržovat pravidla. Při měření rychlosti z auta se mohou řidiči pokutám vyhnout

Přidat na Seznam.cz

Policejní radary se řadí k největším strašákům českých řidičů. Problém s vysokou rychlostí mívají řidiči v obcích, na okreskách i dálnicích. I pro policisty ale platí určitá pravidla a platí, že pokud budete za volantem dávat pozor, pokutu ani body vám nakonec neudělí, což pro server Autosalon potvrdili pod podmínkou anonymity i sami policisté.

„Lepší policejní radary umí změřit rychlost až na jeden kilometr a podle SPZ okamžitě zjistit veškeré informace o daném voze. Policisté se za pronásledované vozidlo musí zavěsit a nějakou dobu držet stejnou rychlost, jinak ho nezměří,“ řekl pro server Autosalon dotázaný policista.

Z toho tedy plyne jednoduchá rada. Pokud si jako řidiči všimnete policejního vozu za sebou však, s bržděním neotálejte. Možností je ale i rychlé přeskočení do jiného pruhu. V takové situaci se totiž zvyšuje pravděpodobnost, že policie ve svém měření nebude úspěšná. Uhájíte svůj bodový štít i peněženku.

Policii můžete v praxi poznat podle několika signifikantních znaků. Velmi často jim náleží Škoda Octavia třetí generace v krátkém provedení liftback. Karoserie bývá tmavá. Pod přední maskou chladiče najdete řadu světelných zařízení. Znatelně tónovaná jsou i skla.

Zdroj: Autosalon