Seznam nejlevnějších aut z hlediska nákladů na údržbu? Známá společnost vítězí na celé čáře

Přidat na Seznam.cz

Pokud se zamyslíte nad tím, kdo byl v posledních letech absolutním vítězem v průzkumech spolehlivosti, pak máte v podstatě odpověď na otázku, která známá společnost nebo které konkrétní modely vytáhnou v servisu z vaší peněženky nejméně peněz.

Než se dostaneme k vítězům, musíme nejprve připomenout, že se jedná o průzkum a data sbíraná v USA, takže výsledky v absolutních číslech nepřevádíme na naše podmínky. Závěr vám však napoví, které vozy se vám odmění nízkými náklady, pokud si je ponecháte.

Přestože je analytická společnost CarEdge o něco méně známá než J.D. Power, Edmunds nebo Consumer Reports, ale i ona shromažďuje neobvyklá data o pozadí automobilového trhu, o která se s námi neváhá podělit, a nám to přijde zajímavé.

Jeden z jejích nedávných průzkumů se zaměřil na servisní náklady, které musí majitel vozu platit za údržbu a opravy. A aby byly jejich výsledky zasvěcené, CarEdge spočítala, kolik vás konkrétní model bude stát v průměru po pěti a dokonce deseti letech servisu, a vytvořila také průměr výdajů podle jednotlivých značek.

Průměrné náklady na současnou značku po pěti letech

Pochopitelně je třeba znovu zdůraznit, že ceny se (vzhledem k rozdílným hodinovým sazbám za servisní práce nebo cenám dílů a komponentů v Evropě) budou téměř jistě lišit od vašich vlastních zkušeností. Ale ještě jednou… pro orientaci, která vozidla se vám statisticky spíše vyplatí, pokud si je ponecháte delší dobu, vám mohou být následující tabulky opravdu užitečné.

Průměrná cena běžné značky po deseti letech

Všimněte si samozřejmě, že uvedené částky nezahrnují výdaje na tankování nebo dobíjení. Nejedná se tedy o celkové náklady na provoz, ale pouze o průměrné náklady na servis a údržbu v průběhu uvedených let.

Zdroj: redakce, caredge.com