Aston Martin chystá pro rok 2025 zásadní změny modelu DBX. Bude to ultra luxusní SUV. Z 0 na 100 dá za 3,1 sekundy

Přidat na Seznam.cz

Model DBX 2025, který se má začít dodávat ve druhém čtvrtletí letošního roku, bude nabízen výhradně ve vrcholném provedení DBX707. To znamená, že SUV bude standardně vybaveno dvakrát přeplňovaným motorem V-8 o objemu 4,0 litru naladěným na výkon 697 koní, informuje portál MotorAuthority.

Přepracovaný design

Aktualizace pro rok 2025 zahrnují přepracovanou palubní desku, která odpovídá prémiovějšímu designu představenému u nových sportovních vozů DB12 a Vantage, které se rovněž objeví v roce 2025. Mezi klíčové změny patří nově navržené obrazovky digitálního panelu přístrojů (12,3 palce) a informačního a zábavního systému (10,3 palce) a nové ovládací prvky na středové konzole, které se zbavují dřívějšího dotykového panelu a rolovacího kolečka vypůjčeného z koše na díly Mercedes-Benz.

Vlastní informační a zábavní systém

Informační a zábavní systém je vlastní systém Aston Martin. Disponuje bezdrátovými systémy Apple CarPlay a Android Auto a plnou online konektivitou podporovanou aplikací Aston Martin. Součástí standardní výbavy je také několik připojení USB-C a vlastní audiosystém Aston Martin se 14 reproduktory. K dispozici je systém Bowers & Wilkins s 23 reproduktory. Mezi další změny v kabině patří nový design volantu a nový design větracích otvorů a klik dveří.

Vylepšená zrcátka

V exteriéru Aston Martin přidal nejnovější boční zrcátka, u nichž se celé zrcátko a vnější kryt při seřizování otáčí jako jeden celek. Tato konstrukce umožňuje použít větší zrcátko, aniž by se zvětšila šířka vozidla. Nová zrcátka jsou rovněž vybavena vylepšenými kamerami, které jsou součástí kamerového systému pro sledování okolí.

Z 0 na 100 za 3,1 sekundy

Motor je spojen s 9stupňovou automatickou převodovkou a výkon přechází na všechna čtyři kola. Údaje o výkonu zahrnují čas z 0 na 100 km/h 3,1 sekundy a maximální rychlost 310 km/h.

Aston plánuje plug-in hybridy

DBX707 možná nebude dlouho jediným stupněm SUV. Aston Martin plánuje v příštích letech uvést na trh několik plug-in hybridních modelů a DBX je pravděpodobně vhodný pro získání této technologie. Jediným potvrzeným plug-in hybridním modelem Aston Martin je supersport Valhalla, který bude uveden na trh koncem letošního roku. První elektromobil automobilky má přijít v roce 2026.

Zdroj: MotorAuthority