General Motors překonává očekávání i přes klesající poptávku po elektromobilech

Přidat na Seznam.cz

Poptávka po elektromobilech klesá. Tesla v současné době pociťuje důsledky tohoto jevu. General Motors si s tím hlavu neláme, přestože podnikání této detroitské společnosti v oblasti elektromobilů zatím nevytváří zisk.

Americká automobilka General Motors dosáhla v prvním čtvrtletí roku 2024 tržeb ve výši 43 miliard dolarů, tedy zhruba 1 bilion korun, což představuje více než sedmiprocentní nárůst oproti předchozímu roku. Informoval o tom internetový časopis Invezz.

Překročení očekávání

Výsledky předčily očekávání analytiků. Ti ještě v lednu očekávali tržby ve výši pouhých 41 miliard dolarů. General Motors se tedy podařilo překonat očekávání. V důsledku tohoto výsledku automobilka zvyšuje i vlastní prognózu ročního výsledku pro rok 2024. Společnost nyní očekává zisk ve výši 12,5 až 14,5 miliardy amerických dolarů. Předtím General Motors snížil vlastní očekávání o 500 milionů, informuje portál Wallstreet Online.

General Motors si věří i přes pokles poptávky po elektromobilech

Podle CNN je to působivé vzhledem k tomu, že divize elektromobilů společnosti stále nedosahuje zisku. Ten se očekává až ve druhé polovině roku. Poptávka po elektromobilech však v současné době klesá. Tesla poprvé v historii ohlásila pokles prodeje automobilů a v důsledku toho propustila deset procent svých zaměstnanců. A přesto je General Motors přesvědčen, že jeho vlastní divize elektromobilů bude v příštích letech fungovat ještě lépe.

„Když se na situaci podíváte blíže, zjistíte, že prodeje elektromobilů neklesly tak moc, jak si mnozí myslí,“ říká finanční ředitel General Motors Paul Jacobson. Příčinu poklesu vidí především v autopůjčovnách. Například společnost Hertz nedávno oznámila, že nebude nakupovat žádné nové elektromobily.

General Motors sídlí v Detroitu a je největším výrobcem automobilů v USA. V roce 2009 společnost vyhlásila bankrot a byla krátce znárodněna. Společnost vlastní značky jako Chevrolet, Buick a Cadillac.

Zdroj: FOCUS online