Rozlučte se: Benzina končí! Ikonická značka čerpacích stanic přežila 70 let. Co se změní pro motoristy?

Přidat na Seznam.cz

Je to tak: Benzina jako značka končí. Čerpací stanice Orlen se rozvíjejí nejen v Česku, ale i v sousedním Slovensku. Tam zřejmě pilně připravují nejnovější rebranding.

Pro motoristy se kromě názvu nic nemění, ale polský Orlen se rozhodl upustit od názvu Benzina a všechny čerpací stanice v u nás (je jich zhruba 440) přejdou pod jednotný název. Jak jinak, budou se jmenovat Orlen. Končí tak dlouhá historie značky, která přežila komunistickou éru a provázela motoristy na silnicích desítky let.

V České republice je značka stále silná

Když otevřete webové stránky Benzina.cz, automaticky vás přesměrují na Orlenbenzina.cz a tam se vám zobrazí moderní webové stránky s jediným logem: Orlen. Jak upozornil deník Pravda, Orlen připravuje rebranding a chce se zbavit slavné značky Benzina s dlouhou historií.

Benzina přežila jako název pro čerpací stanice dlouhých 70 let. Vznikla po změně názvu z původního Benzinol. Ten zase přivedlo na svět znárodňování podniků v tehdejším Československu a obětí tohoto procesu se stal i řetězec BZ, pojmenovaný podle zkratky vytvořené z počátečních písmen kombinace slov „Bratři Zikmundové“, píše server Pravda.

Ať už je historie značky Benzina jakkoli dlouhá, na českém trhu končí a nahradí ji Orlen. Bude to samozřejmě velká logistická a technická operace, do které se zapojí stovky čerpacích stanic. Jen v letošním roce se očekává, že změnou názvu projde 370 čerpacích stanic a poslední pumpy přibudou zhruba koncem příštího roku, kdy bude Benzina definitivně zapomenuta.

Zdroj: redakce, pravda.sk