Renault zesměšňuje Teslu! Truck Semi si totiž dává načas

Přidat na Seznam.cz

Zvykem společnosti Tesla je oznamovat nové modely dlouho před jejich uvedením, což nahrává právě kritice ostatních výrobců automobilů. Momentálně se Renault rozhodl Teslu popíchnout za dlouhé čekání ohledně uvedení trucku Tesla Semi, jak píše server Carscoops.

Francouzská automobilka zveřejnila video, které ukazuje pracovníka vylepující plakát na Teslu Semi. Nad ním je titulek: „Jsou tací, kteří dělají velká oznámení“. Poté nad záběry téže osoby, která nastupuje do elektrického nákladního vozu Renault, stojí titulek: „A jsou pak tací, kteří už najíždí kilometry.“

V popisu videa mezitím značka píše, že její elektrické nákladní vozy již najely dva miliony kilometrů. Renault má už druhou generaci elektrických nákladních vozidel, která zahrnuje modely Renault E-Tech Master, E-Tech D a E-Tech D Wide, jež mohou uvézt od 3,1 až do 26 tun. Jsou určeny spíše pro dodávky na krátké vzdálenosti než pro jízdu na dlouhé vzdálenosti, jakou předpokládá Tesla Semi, a vyrábějí se v závodě Blainville-sur-Orne, který vyrábí pouze elektromobily.

Pro Renault to však byla možná poslední příležitost ke vzniku takové reklamy, protože generální ředitel společnosti Tesla, Elon Musk, tento měsíc slíbil, že se Semi konečně začne vyrábět.

Vozidlo, které bylo poprvé oznámeno v listopadu 2017, se mělo začít prodávat v roce 2019, ale řada odkladů způsobila, že až do října letošního roku nebylo známo oficiální datum dodání prvních modelů.

Konkrétně Musk prohlásil, že první Tesly Semi budou společnosti Pepsi dodány začátkem prosince letošního roku. Bohužel pro Teslu byly o pouhých pět dní později zveřejněny fotografie prototypu Tesla Semi, který stál porouchaný u silnice.

O příčině poruchy nebyly zveřejněny žádné informace, ale samozřejmě se každé společnosti během testování něco nepovede. Vzhledem k dlouhé cestě k výrobě však není těžké pochopit, proč se Muskovo prohlášení může setkat s určitou skepsí a proč se ostatní výrobci stále cítí bezpečně, když si do vozu rýpnou.

Zdroj: carscoops.com