Malý Citroën Ami prolétl nejslavnější zatáčkou stejně rychle jako F1. Jeho počínání nedopadlo dobře

Přidat na Seznam.cz

Jedna z nejslavnější zatáček světa byla svědkem bizarní situace. Místem, které je součástí okruhu F1 v Monaku, prolétl malý Citroën Ami podobnou rychlostí, jak zde jezdí Formule 1 při závodech. Jeho počínání však nedopadlo nejlépe a se svým vozem havaroval, jak uvádí web Motor1.

Čtyřkolka Citroën Ami

Citroën Ami se svou délkou 2,4 m a šířkou 1,4 m patří k velmi malým elektromobilům. Elektromotor tohoto modelu má výkon pouhých 8 koní. Oficiální dojezd na jedno nabití je pouze 46 km, ačkoli Citroën uvádí, že jeho malou baterii lze nabít do plna za pouhé tři hodiny, jak uvádí web Whatcar.

Jedná se o malou elektrickou čtyřkolku, která má být alternativou ke skútrům a mopedům stejně jako k malým automobilům. Automobilka ho ani neklasifikují jako automobil, ale spíše jako čtyřkolku, proto podléhá podstatně méně přísným předpisům pro případy nárazů. Kdyby došlo k nejhoršímu, tyto plastové panely a kovové tyče rámu, které řidiče obklopují, pravděpodobně neposkytnou stejnou ochranu jako plnohodnotný automobil.

O tom se mohl přesvědčit i mladík, který se rozhodl prorazit jednu z nejslavnějších zatáček světa jako hvězda Formule 1.

Nejpomalejší zatáčka na okruhu v Monaku

Zatáčka Grand Hotelu v Monaku, dříve známá jako Loews nebo Fairmont je nejpomalejší zatáčka na současném okruhu Formule 1 a jediná, kde se při závodech jezdí na první rychlostní stupeň. Vozy královské automobilové třídy se zde plazí z kopce rychlostí nižší než 50 km/h.

Chlapík v Citroënu Ami jako by chtěl zatáčku projet rychlostí Formule 1. Malý elektrický automobil jel podle odhadů cca 45 km/h.

Zdroj: redakce, whatcar.com, motor1.com