Je to tam! Mercedes-AMG One stanovil nový rekord na Nürburgringu, průběh však nešel dle představ

Přidat na Seznam.cz

Mercedes se s vozem AMG One vydal na trať Nürburgring-Nordschleife, kde navzdory nepříliš ideálním podmínkám stanovil nový rekord pro sériové vozy. Řidič Maro Engel zajel na trati dlouhé 20,832 km čas 6:35,183, přičemž plně využil techniku odvozenou od F1 a hybridní pohonné ústrojí, jak informuje server Carscoops.

Nejlepší dosažený čas na kolo vozu Mercedes-AMG One je o celých 8,43 sekundy rychlejší než čas Mercedesu-AMG GT Black Series a o 3,65 sekundy rychlejší než čas vyladěného vozu Porsche 911 GT2 RS společnosti Manthey-Racing, který byl předchozím držitelem rekordu pro silniční vozidla.

Mercedes uvedl, že i když bylo slunečné počasí, trať byla stále vlhká a na některých místech částečně špinavá, což zkušenému závodníkovi komplikovalo život. Problémem byl také čas, na dokončení pokusu o rekord zbývala necelá hodina, a proto automobilka na Ring přivezla dva exempláře hypersportu. Rekord byl nakonec stanoven 28. října 2022, přesně v 17:14, tedy pouhou minutu před uzavřením Nürburgring-Nordschleife.

Jezdec DTM a ambasador značky Mercedes-AMG, Maro Engel, řekl: „Všichni jsme se těšili na to, že se nám podaří překonat tento rekord. Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Nečekal jsem, že bychom mohli za těchto podmínek na trati zajet takový čas. V některých klíčových částech trati ještě zcela neoschla, a proto byla zrádná. Byla to zvláštní výzva.“ Engel také poznamenal, že vůz AMG One je „určitě více doma na okruhu Grand Prix než na Nordschleife“ kvůli délce trati, což znamenalo, že musel chytře využívat funkci DRS a maximalizovat rekuperaci energie při brzdění.

Řidič se rozhodl pro jízdní program Race Plus, který využívá maximální výkon 1,6litrového přeplňovaného šestiválce o výkonu 1063 koní a čtveřice elektromotorů, ještě více snižuje adaptivní odpružení a odpovídajícím způsobem přizpůsobuje aktivní aerodynamiku. Během rekordního kola se řidiči podařilo na rovince Döttinger Höhe dosáhnout rychlosti 338 km/h, což se blíží avizované maximální rychlosti hypersportu 350 km/h.

Uvidíme, zda působivý rekord vozu Mercedes-AMG One obstojí ve zkoušce časem, protože na trhu je několik docela schopných soupeřů, kteří by se ho mohli pokusit překonat. Řeč je samozřejmě o Astonu Martin Valkyrie, který je považován za přímého konkurenta raketové lodi AMG, poháněné motorem F1.

Zdroj: carscoops.com