Elektromobily předstihují spalovací automobily ve dvou důležitých segmentech! Zájem o ně roste neuvěřitelným tempem

Přidat na Seznam.cz

Auta na baterie v Evropě ovládla dva důležité segmenty. Tesla Model 3 předstihla BMW řady 3 a se 142 233 prodanými kusy se dostala na první místo ve střední prémiové třídě, píše server Autonews.

Zatímco prodeje sedanů Tesla v roce 2021 vzrostly o 62 %, prodeje německého BMW řady 3 mírně poklesly na 116 228 kusů.

Není to však jediná kategorie, která překvapila. Ve třídě velkých luxusních sedanů podruhé zvítězilo plně elektrické Porsche Taycan, jehož prodeje vzrostly o 42 % na 17 094 kusů. Na druhém místě se umístil Mercedes-Benz třídy S.

Taycan má navíc poměrně velký náskok před Panamerou ze stejné dílny Porsche. Hypotézu o zvýšeném zájmu o elektromobily potvrzuje statistika, že více než ¾ prodaných vozů Porsche Panamera mělo pod kapotou plug-in hybridní pohonnou jednotku. Podle údajů průmyslové skupiny ACEA se plně elektrické vozy podílely na evropském trhu 9,1 % a jejich objem poprvé překročil hranici jednoho milionu. Připomeňme, že ještě v roce 2019 tvořily elektromobily pouze 1,9 % tržního podílu.

Největším odběratelem elektromobilů bylo Německo s prodejem 356 425 kusů. Společnost Tesla, která minulý měsíc otevřela závod na výrobu automobilů nedaleko Berlína, se na tomto počtu podílela 11 procenty (39 714).

Jak jste na tom vy? Máte v plánu pořídit si elektromobil?

Zdroj: autonews.com