Brzy předstihneme Teslu v prodeji elektromobilů, říká generální ředitel Volkswagenu. Je to reálné?

Přidat na Seznam.cz

Na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu generální ředitel Volkswagenu Herbert Diess řekl, že jakmile společnost vyřeší nepříjemné problémy s globálním dodavatelským řetězcem, stane se největším výrobcem elektromobilů na světě a do tří let za sebou nechá Teslu, píše server Futurism.

Ačkoli připustil, že Tesla je v současné době v čele, pokud jde o elektromobily, VW stále usiluje o to, aby s ní držel krok a pravděpodobně ji do roku 2025 předstihl, pokud jde o prodeje. Tesla má ale obrovský náskok, ale vzhledem k nedávným pokrokům společnosti to není vyloučeno.

Vyplní se jeho slova?

„Řekl bych, že k polovině roku uvidíme zmírnění této situace a v druhé polovině roku bychom měli být v lepší kondici,“ řekl generální ředitel Volkswagenu.

VW se skutečně ukázal být vážným konkurentem Tesly, když v roce 2021 získal deset procent celosvětového prodeje plně elektrických vozů, což je třetí nejvyšší podíl po čínském lídrovi v prodeji vozů SAIC Motor. Tesla se umístila na prvním místě s výrazným 21procentním podílem na trhu.

Jinými slovy, na západním trhu je VW největším konkurentem Tesly, pokud jde o elektromobily, takže není vyloučeno, že automobilový podnik Elona Muska předstihne. VW však má před sebou ještě hodně práce: Tesla v roce 2021 prodala téměř milion elektromobilů, zatímco VW jen 453 000, což znamená, že v příštích dvou a půl letech má před sebou dlouhou cestu.

Zdroj: futurism.com