V Jižní Koreji po elektromobilech Tesla lidé nyní netouží. V lednu se prodala pouze jedna Tesla

Přidat na Seznam.cz

Globální automobilový gigant Tesla prodal v roce 2023 po celém světě více než 1,8 milionu vozů. Leden 2024 však společnosti přinesl nečekané problémy na jednom z jejích hlavních trhů. Celkem se v celé Jižní Koreji za prvních 30 dní letošního roku prodal pouze jeden vůz Tesla (doslova jeden kus).

Podle údajů výzkumné společnosti Carisyou prodala Tesla v prvním měsíci roku 2024 pouze jeden Model Y. Společnost upozornila na řadu důvodů, proč prodeje americké automobilky poklesly, píše portál QZ.

Trh s elektromobily v Jižní Koreji, zažívá v současné době těžké časy. Z údajů místního ministerstva obchodu vyplývá, že prodej elektromobilů se oproti prosinci 2023 propadl o celých 80 %. Důvodem jsou rostoucí úrokové sazby a inflace, které ovlivňují ceny v mnoha odvětvích. Mnoho Jihokorejců navíc čeká na plánovanou revizi pravidel pro dotace na elektromobily.

Dalším faktorem ovlivňujícím nákupní náladu jsou zprávy o požárech způsobených bateriemi elektromobilů a nedostatečná síť rychlonabíječek.

Tyto problémy však nejsou jediné, které ovlivňují potíže společnosti Tesla. Někteří spotřebitelé vyjadřují obavy z kvality automobilů vyráběných v Číně, kde má Tesla také své továrny. Mnohé zprávy však naznačují, že kvalita „čínských Tesel“ je v mnoha ohledech před těmi vyrobenými v USA.

Nicméně leden 2024 nebyl pro Teslu na korejském trhu nejhorším měsícem. Podle údajů společnosti Carisyou měla společnost Elona Muska ještě větší problémy v červenci 2022, kdy neprodala ani jedno vozidlo.

Zdroj: QZ