Seat ujel 60 000 km bez výměny oleje. Motor přežil, ale pohled na něj je děsivý

Přidat na Seznam.cz

Majitel vozu Seat Leon neměl čas navštívit servisní středisko kvůli výměně oleje. Najel 60 000 kilometrů, až se nakonec na přístrojové desce rozsvítila kontrolka „check engine“. Mechanik zveřejnil video, na kterém ukazuje, co se stalo s motorovým olejem.

Pravidelná výměna motorového oleje patří k základním úkonům údržby automobilů. Kapalina, která je zodpovědná za mazání, chlazení a odstraňování nečistot, pracuje za velmi náročných podmínek. Jak stárne, ztrácí své původní vlastnosti, což má vliv na životnost motoru.

Většina výrobců doporučuje měnit olej každý rok nebo po ujetí několika tisíc kilometrů. To, co udělal majitel vozu Seat Leon, však překročilo všechny meze. Na Tiktoku se objevilo video s vozem, který ujel 60 000 km bez výměny oleje. Seat Leon s motorem 1.8 TSI stále jezdil, dokud se na přístrojové desce nerozsvítila kontrolka „check engine“, jak píše server Carscoops.

@cundo110 60k km on oil 🤮🤮 #fy #worklife #work #mechanic #cars #fypシ #foryoupage ♬ som original – racasdecaes89

Zajímavé je, že u těchto vozů se kontrolka rozsvítí mnohem dříve, aby upozornila na nutnost návštěvy servisu. Řidič musel zprávu dlouho ignorovat nebo muselo dojít k závadě, kvůli které se výstrahy nezobrazily.

Servisní personál se rozhodl vypustit starý olej. Po vytažení vypouštěcí zátky se z motoru místo kapaliny táhlá černá hmota, která kdysi bývala motorovým olejem. Je pravděpodobné, že příčinou hlášení o poruše, které nakonec přivedlo majitele do servisu, byl stav mazací kapaliny. Je těžké uvěřit, že se motor mazaný takovým olejem nezadřel. Proto je vhodné brát toto video jako varování.

Zdroj: redakce, carscoops.com