Nový Mercedes CLE Coupe spatřen v provozu se slabým maskováním. Konkurent BMW řady 4 se docela pěkně rýsuje

Přidat na Seznam.cz

Mercedes v posledních letech rozšířil svou modelovou řadu o další SUV a nyní počet modelů snižuje. SUV jsou ovšem v bezpečí, protože ostatní produkty budou vyřazeny. Kupé/kabriolet třídy S a SLC již zmizely, zatímco kabriolet AMG GT byl nahrazen novým modelem SL. Další dvoudveřové vozy se loučí, protože třída C a třída E kupé/kabriolet budou sloučeny do modelu CLE.

Na snímcích je kupé CLE trpělivě čekající na červenou v německém provozu, přičemž má na sobě méně maskování než kdykoli předtím. Konkurent BMW řady 4 a Audi A5 má kompletní sériovou karoserii a koncová světla, přičemž ukazuje o něco více kovu a část čtvrtinového skla. Pokud se bude podobat modelu CLK, jehož výroba byla ukončena v roce 2010, půjde v podstatě o kupé třídy C se stylem kupé třídy E, jak píše web Motor1.

Ačkoli spatřený prototyp je běžnou verzí, CLE Coupe již bylo špionážně zachyceno v provedení AMG. Pokud je nový model mechanicky příbuzný s třídou C, očekávejte, že horké deriváty z Affalterbachu budou mít přeplňované motory o objemu 2,0 litru. CLE 63 by mohl být čtyřválcový plug-in hybrid s kombinovaným výkonem 671 koní a točivým momentem 752 Nm.

Duo vozidel CLE bylo údajně odhaleno prodejcům ve Spojených státech již v květnu 2022, takže kupé i kabriolet s látkovou střechou míří do USA.

Očekávejte, že k oficiálnímu odhalení karosářských verzí kupé i kabriolet dojde ještě letos. Vozy AMG by mohly být představeny až později v roce 2024. Mezitím se plánuje brzká premiéra dalšího dvoudveřového vozu od Mercedesu, a to nové generace AMG GT Coupe, která má bojovat s Porsche 911.

Zdroj: redakce; motor1.com