Nové elektrické Lamborghini Lanzador před premiérou. Máme první fotky. Je to pořádný crossover kupé

Přidat na Seznam.cz

Dnes, 18. srpna, představí Italové v kalifornském Pebble Beach nový elektrický koncept s názvem Lamborghini Lanzador. Podle nedávno zveřejněné siluety se zdálo, že by mohlo jít o čtyřdveřovou limuzínu připomínající starší koncept Estoque z roku 2008. Skutečnost je však zřejmě trochu jiná. Díky nejnovějším uniklým snímkům víme, že novinka je ve skutečnosti vozem, který bez váhání označíme za crossover kupé nebo grand tourer SUV v konfiguraci 2+2. Podívejte se na první detaily.

Překvapivě jen dvoudveřový vůz, který svým designem docela dobře zapadá do mezery mezi zvednuté Lamborghini Huracán Sterrato a SUV Urus. Má dvoje dveře, ale nabízí čtyři místa pro cestující a, pokud můžeme z fotografií soudit, i solidní zavazadlový prostor.

Rozdíl mezi zmíněnými modely a novým Lanzadorem, který se prozatím představí jako koncept, je samozřejmě v platformě a pohonném ústrojí. Také Urus brzy přejde na částečně elektrifikované pohonné ústrojí, ale v tomto případě se díváte na čistě elektrický pohon.

Technické detaily očekávejte dnes, ale tipujeme, že by novinka mohla využívat nejnovější modulární platformu PPE (Premium Platform Electric), vyvinutou ve spolupráci Porsche a Audi, přičemž v blízké budoucnosti ji dostane Q6 e-tron, elektrický Macan a zřejmě i Cayenne EV, a je možné, že na vlastní variantě pracuje i Bentley.

Zdroj: redakce, Auto Evolution